Novi krog Arhitekturnega dialoga: Brezplačni
 arhitekturni načrti

1. 7. 2014 | Besedilo: Uredništvo Deloindom

arhitekturni dialog

Arhitekturni dialog je stalnica priloge Deloindom, ki jo skupaj s partnerji za naše bralke in bralce ustvarjamo že šest let. Zadnji krog se počasi izteka, zato pripravljamo novega, v katerem boste svojo priložnost dobili tisti, ki si ustvarjate nov dom pod streho. Kaj to pomeni? V letošnjem Arhitekturnem dialogu bomo največ pozornosti in prednost namenili mladim in družinam, ki nameravate opremiti mansardo. Pa naj bo to mansarda družinske hiše, v kateri je prostor za nov začetek mlajše generacije, neizkoriščeno podstrešje stare meščanske hiše ali vile. Vsekakor pa bomo pripravili rešitve in svetovali tudi tistim, ki si dom urejate v eni od etaž družinske hiše.

Preden vas povabimo, da pošljete svoje načrte in želje, pa moramo povedati še nekaj. Arhitekturni dialog bo letos malo drugačen, osvežen, razdeljen na dva dela – jesenski in spomladanski. V obeh bo prilož­nost za brezplačne arhitekturne načrte in svetovanje dobilo po 25 bralk in bralcev.

Novost je tudi, da smo se v projekt povezali Fakulteta za arhitekturo Univerze v Ljubljani in priloga Deloindom, partnerja že vsa leta Arhitekturnega dialoga, k sodelovanju pa smo povabili novega partnerja – podjetje Velux. Razlogov za takšno povezovanje je več, najpomembnejša cilja vseh treh partnerjev pa sta dva. Med vse graditelje želimo razširiti zavedanje, da je pred vsako prenovo ali velikimi spremembami v hiši oziroma stanovanju zelo modro in dolgoročno tudi gospodarno imeti načrt in nasvet arhitekta; priznati si moramo, da so samograditeljske akcije pri nas še vedno precej razširjene, njihovi rezultati pa ne vedno najboljši, kar se kaže v kakovosti bivanja. Za stanovanja tik pod streho to morda velja še toliko bolj, saj je njihovo površino težje kakovostno izrabiti, pogoste pa so tudi težave s svetlobo – običajno je je premalo. Drugi cilj je dati priložnost mladim – študentom arhitekture, da še pred začetkom svoje poklicne poti pokažejo svoje znanje, uresničijo svoje ideje, se preizkusijo v neposrednem svetovanju naročnikom, ki potrebujejo njihove nasvete in rešitve.

Zgrabite priložnost in se prijavite v novi krog Arhitekturnega dialoga. Dobili boste brezplačno arhitekturno rešitev, ki jo bodo za vas pod budnim očesom mentorice pripravili študentje višjih letnikov ljubljanske fakultete za arhitekturo in vam jo jeseni tudi osebno predstavili ter svetovali, kako se gradnje novega doma ali njegovega povečanja lotiti kar se da premišljeno in kakovostno.

V prvem, jesenskem krogu bomo sprejeli 25 prijav, prednost bodo imele prijave bralk in bralcev, ki si urejate mansardo, izbrali pa bomo tudi nekaj običajnih stanovanj v družinskih hišah, kjer si dom urejajo mlade družine. Drugi del Arhitekturnega dialoga, v katerem bomo pripravili rešitve za novih 25 prijav bralk in bralcev, bomo začeli konec leta, rešitve pa pripravili najpoz­neje do sredine marca prihodnje leto. V obeh delih natečaja bodo rešitve pripravili študenti, tiste iz prvega dela bomo od oktobra, iz drugega pa od marca vsako sredo objavljali v prilogi Deloindom. Na osebno svetovanje vas bomo povabili sredi oktobra.

Čas za prijave v prvem krogu je vse do konca avgusta oziroma dokler ne bo na naš naslov Deloindom, Dunajska 5, 1509 Ljubljana (s pripisom za Arhitekturni dialog), prispelo 25 ustreznih prijav. Pošljete jih lahko tudi po elektronski pošti na naslov deloindom@delo.si. Pohitite, saj bomo prijave obravnavali po vrstnem redu, po katerem bodo prispele.

Da bodo študenti arhitekture lahko pripravili kar se da kakovostno ter vašim potrebam in željam ustrezno rešitev, mora prijava vsebovati čim več podatkov.

Poleg načrtov pošljite kratek seznam vaših želja in morebitnih omejitev. Prav tako napišite osebne podatke, z naslovom stalnega bivališča in telefonsko številko, na kateri ste dosegljivi.

Natečaj za študente

Arhitekturne rešitve za bralke in bralce Delaindom bodo pripravljali študentje višjih letnikov Fakultete za arhitekturo Univerze v Ljubljani, ki jih bo izbrala njihova mentorica. Vsak bo pripravil več rešitev, v vsakem krogu pa bomo med 25 projekti izbrali najboljšo rešitev. Te bo ocenjevala strokovna komisija, ki jo bodo sestavljali predstavniki fakultete za arhitekturo, podjetja Velux in uredništva priloge Deloindom. Študent, ki bo pripravil najboljši rešitev, bo za nagrado prejel letalsko vozovnico v eno od evropskih mest v vrednosti 200 evrov, ki jo podarja podjetje Velux. Nagrajeni bodo tudi drugi sodelujoči študenti. Vsi bodo prejeli promocijsko kodo za enomesečni dostop do digitalnih vsebin Dela.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE