Setveni koledar

Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svetujemo

Vlaga v pritličnem vogalu

Jože Kos
18. 9. 2017 | 13:21
15. 11. 2024 | 14:33
1:43
preko spletne strani

V pritličju hiše, ki je bila leta 1995 zgrajena iz opeke in ima klasično fasado, se na enem od notranjih vogalov pojavlja vlaga in do višine enega metra odpada belež. Vem, da je to posledica slabe talne hidroizolacije pod zidom, zato se po njem dviguje kapilarna vlaga. Lani sem poskusil težavo sanirati, kupil sem neko tekočino, mislim, da od podjetja TKK, ki naj bi prperčila dvigovanje vlage. V zid sem po navodilih navrtal ljuknje in vanje injiciral tekočino. Po 14 dneh sem jih zalil s purpenom in upal, da bo letos vse v redu. Vendar težave nisem odpravil, vlaga se je pojavila ponovno.

Prosim za nasvet, kako težavo lahko uspešno odpravim.
Hvala za odgovor.


Vinko

Brez opravljenega pregleda poškodb in meritev stopnje navlaženosti ne morem predlagati konkretnejših rešitev za sanacijo. Zvezno prepitje spodnjega območja zidu z silikonsko emulzijo sicer običajno zadošča za ustrezno znižanje kapilarnega vlaženja. Seveda pa je treba hkrati s tem vsaj do višine vsaj pol metra  nad vidno mejo poškodb zamenjati tudi poškodovane omete. Najbolje je izbrati hidrofobni omet.

Sanacija je zahtevnejša, tudi finančno, če je vlaženje posledica nevodotesnosti talnih inštalacij

 



VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine