Anketa: Štiri petine vprašanih oblačila podari

Skoraj polovica anketiranih je v anketi spletnega oglasnika navedla, da kupuje rabljena oblačila, medtem ko je 80 odstotkov sodelujočih odgovorilo, da oblačila podarijo, le 17 odstotkov pa jih oblačila zavrže.

Rezultati ankete, v kateri je med 20. in 27. septembrom sodelovalo 372 anketirancev, pri čemer jih je bila več kot polovica starejših od 50 let, so pokazali, da 46,3 odstotka vprašanih kupuje rabljena oblačila, 74 odstotkov pa oblačila popravi oz. zašije, s čimer podaljšajo njihovo življenjsko dobo.

PREBERITE ŠE: NAJPOMEMBNEJŠE PRAVILO, KI VAM BO OLAJŠALO POSPRAVLJANJE GARDEROBNE OMARE

Le 17 odstotkov vprašanih oblačila zavrže.

Odrabljena oblačila podari štiri petine vprašanih, podarjanje oblačil pa je najbolj pogosto med družinskimi člani in prijatelji. Kot so navedli v objavi rezultatov, s pomočjo podarjenih oblačil za malčke prihranijo predvsem mame. Vzpodbuden je rezultat, da le 17 odstotkov vprašanih oblačila zavrže.

Rezultati kažejo tudi, da večina anketiranih, 72,4 odstotka, oblačila kupuje nekajkrat letno, vsak mesec jih kupuje 15,4 odstotka, novih oblačil pa ne kupuje 12,2 odstotka sodelujočih v anketi.

PREBERITE ŠE: 5 IDEJ, KAJ LAHKO STORITE Z ODSLUŽENIMI OBLAČILI

Pri proizvodnji enih kavbojk se porabi približno 7500 litrov vode, za izdelavo majice s kratkimi rokavi pa 2700 litrov vode.

Hitra moda je v zadnjih desetletjih za seboj pustila ogromen ekološki odtis, so poudarili avtorji raziskave. Proizvodnja oblačil je ena izmed največjih onesnaževalk sveta. Pri proizvodnji enih kavbojk se porabi približno 7500 litrov vode, ugotavljajo pri World Resources Institute, za izdelavo majice s kratkimi rokavi pa 2700 litrov vode, ugotavljajo pri National Geographic, so navedli.

Obenem se vsako leto na svetovni ravni odvrže več kot 92 milijonov ton oblačil, poročajo pri Svetovnem gibanju za etično modo, pri nas pa po podatkih Ekologov brez meja okoli 25.000 ton. Z nakupom rabljenih oblačil se tako zmanjšuje problem odpadkov ter pomaga zmanjšati porabo vode in emisije toplogrednih plinov, povezane s proizvodnjo oblačil.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE