Na Celjskem nevarne odpadke zbirajo tudi spomladi

Celjska družba Simbio, ki skrbi za zbiranje in odvoz odpadkov v 12 občinah Savinjske regije, bo na željo občanov zbirala nevarne odpadke na terenu tudi spomladi in ne več le jeseni. Spomladanska akcija zbiranja nevarnih odpadkov s premičnim zabojnikom, ki se je začela 18. maja, bo trajala še do prihodnjega petka, 3. junija.

Nevarne odpadke iz gospodinjstev so najprej začeli zbirati na območju Šentjurja, Dobja in Štor, nadaljevali v občinah Dobrna, Vojnik, Celje, konec meseca in prve dni junija pa premični zabojnik pride še v Prebold, Polzelo, Braslovče, Vransko, Tabor, Šempeter in Žalec. Premični zabojnik je oziroma bo stal na posamezni lokaciji skupaj s strokovnjakom družbe po eno uro od ponedeljka do sobote med 12. in 19.15. Podatke o tem, kje in kdaj natančno stoji zabojnik, občani najdejo na letaku, ki ga je družba Simbio po pošti poslala vsem odjemalcem storitev skupaj s položnicami.

Občani lahko torej še do prihodnjega petka v premični zabojnik oddajo nevarne odpadke iz gospodinjstev, kot so baterije, zdravila, čistila in kozmetika, ostanki lakov, barv, lepil, topil, odpadna olja (ostanki motornih in jedilnih olj in maščob), akumulatorji in škropiva (pesticidi, insekticidi, fitofarmacevtski pripravki), neonske cevi, tonerji in odpadna električna in elektronska oprema.

Nevarni odpadki so težko razgradljivi, ljudem in naravi povzročajo veliko škodo, zato zahtevajo poseben način odstranitve. Po besedah tiskovne predstavnice družbe Simbio Helene Kojnik lahko sicer občani odpadke pripeljejo v najbližji zbirni center kadar koli med letom v času delovnih ur centrov.

Lani so v jesenski akciji zbrali rekordnih 39 ton nevarnih odpadkov. Velik porast gre pripisati predvsem nadpovprečnim količinam oddanih televizorjev, saj je veliko ljudi zaradi prehoda na digitalni TV-signal kupilo nove, stare pa so zavrgli. Tudi sicer opažajo, da se količina odpadne elektronske in električne opreme zaradi razvoja hitro povečuje. Med nevarnimi odpadki izstopajo še premazi, lepila in smole, ki vsebujejo nevarne snovi (jeseni so jih zbrali 8610 kilogramov) in odpadna motorna olja (6725 kilogramov). Sledijo baterije in akumulatorji, ki so jih jeseni zbrali 3412 kilogramov, jedilna olja in maščobe (2020 kilogramov), pesticidi (1434 kilogramov), topila (922 kilogramov), zdravila (549 kilogramov) in zavržena čistila (706 kilogramov).

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE