25. 11. 2016 | Besedilo: K. Ž. | Fotografije: arhiv podjetja Marles
Marlesu priznanje za razvoj lesenih montažnih hiš
25. 11. 2016 | Besedilo: K. Ž. | Fotografije: arhiv podjetja Marles
Proizvajalec montažnih objektov Marles je prejel posebno priznanje za strateško vlogo in razvoj lesenih montažnih hiš, nagrado pa je prejela tudi njihova montažna Hiša M.
O podelitvi nagrad za Najboljše lesene gradnje v letu 2016, ki jih je v začetku novembra podelila Javna agencija Spirit Slovenija skupaj z direktoratom za lesarstvo Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo, smo na naši spletni strani že pisali. Hkrati pa so podelili tudi posebno priznanje za strateško vlogo in razvoj na področju lesenih montažnih hiš – za svoja prizadevanja ga je prejelo podjetje Marles, ki se že več kot 74 let usmerja v nove rešitve, razvojne trende ter novosti na področju materialov in uvajanja novih tehnologij gradnje.
»Ponosni smo, da smo z nagrado prejeli tudi potrditev svoje strateške vloge na področju razvoja sodobne lesene montažne gradnje v Sloveniji in širše,« je ob prejemu nagrade povedal Bogdan Božac, direktor podjetja Marles in dodal: »V Marlesovi proizvodnji smo že več kot sedem desetletij zavezani odličnosti, prejeto priznanje pa nam daje spodbudo in hkrati obvezno, da bodo Marlesovi objekti tudi v prihodnje predstavljali standard energetsko varčnih, varnih ter do okolja prijaznih lesenih objektov. Nagrada je potrditev vsem zaposlenim, ki so v dolgi tradiciji podjetja s svojim znanjem in strokovnostjo dragoceno prispevali k uresničevanju visokih standardov sodobnega koncepta bivanja. Prav tako je nagrada priznanje, ki ga želimo deliti z vsemi partnerskimi podjetji, arhitekti in raziskovalnimi institucijami, s katerimi smo v bogati tradiciji potrdili vrhunskost svojih proizvodov in zmožnost gradnje najzahtevnejših arhitekturnih zasnov.«
Na omenjenem natečaju pa je nagrado v kategoriji stanovanjske stavbe prejela tudi Hiša M, ki so jo zasnovali SoNo arhitekti, Marles pa je poskrbel za izdelavo. Hiša predstavlja sklop treh objektov, v katere so premišljeno vključeni najnaprednejši tehnološki elementi, ki z zadržano ekskluzivnostjo predstavljajo prostorsko kompozicijo, ki sledi izročilu tradicionalne slovenske pozidave v krajinskem prostoru.