Študentje arhitekture na seminarski razstavi predstavljajo vizije prihodnosti

8. 6. 2017 | Besedilo: K. Ž./STA

arhitektura, fakulteta za arhitekturo, razstava

Na ljubljanski fakulteti za arhitekturo so v torek odprli seminarsko razstavo, ki prinaša številne nove ideje o urejanju domačega in mednarodnega prostora s poudarkom na trajnostnih rešitvah, inovativnih vsebinah ter zlasti na širši vrednosti za končnega uporabnika, so sporočili s fakultete. 16 seminarskih del bo na ogled do konca junija.

Kot so še zapisali, študentje na letošnji seminarski razstavi, katere zeleno nit predstavljajo projekti v luči trajnostne mobilnosti, družbene odgovornosti in socialnih inovacij, predstavljajo zanimive in atraktivne prenove slovenskih mest ter krajev, kot so Ljubljana, Trbovlje, Novo Mesto, Krško in Bistrica ob Sotli. Gre za različne pristope k revitalizaciji mestnih središč ter oživitvi zapuščenih gospodarskih objektov in primestnih zaledij, so sporočili.

Seminar v okviru projekta Stanovanjske zadruge - priložnost za Slovenijo, ki je potekal že lani, je letos dobil novo dimenzijo, saj se v sodelovanju z ministrstvom za okolje in prostor aktivno vključuje v proces vzpostavitve stanovanjskega zadružništva za mlade, so zapisali.

Kot so sporočili, na razstavi, ki je del dolgoletne tradicije arhitekta Jožeta Plečnika, predstavljajo tudi projekt učnega centra za otroke, ki živijo na ulicah mesta Kabale v Ugandi. Gre za mednarodni humanitarni projekt, v katerem študentje arhitekture ne pripravljajo zgolj idejne zamisli, temveč aktivno sodelujejo tako pri zbiranju sredstev kot tudi dokončni postavitvi učnega centra v Ugandi.

Poleg tega so odprli tudi razstavo mednarodnega projekta Bejrut, v kateri slovenski študentje arhitekture sodelujejo s sedmimi različnimi mednarodnimi partnerji. "Gre za pionirsko akcijo mladih arhitektov v času, ko se v svetu zaostruje dialog z napetostmi in sovražnostmi, dodano vrednost tega projekta k miru in toleranci pa prepoznavajo tudi na evropski ravni," so poudarili v izjavi za javnost.

Dekan Peter Gabrijelčič je ob odprtju dejal, da je letošnja razstava izjemen arhitekturni dosežek ter velik družbeni potencial za prihodnost Slovenije, ki ga cenijo tudi izven meja. Skozi proces delavnic tako študentje dobijo možnosti za strokovno in osebno rast. Njihovo delo pa temelji na pobudah iz lokalnega okolja, zasebnih iniciativah, internih prostorskih problemih fakultet in univerz ter vse pogosteje na humanitarnih projektih, kar seminarjem daje vse večjo veljavo in družbeno odgovornost, je poudaril, kot so še sporočili s fakultete.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE