V tokratni številki Delaindom
3. 11. 2015 | Besedilo: Uredništvo Deloindom
V tokratni številki priloge Deloindom, 4. novembra 2015, preberite:
»V življenju mladih družin z otroki je pomembno sobivanje,« pravi arhitektka Petra Gaber Jovanovič iz Studia GaberJovanovič arhitekti, kjer so se podpisali pod zasnovo interierja sodobne lesene montažne hiše. Svetli odprti prostori, naravni materiali, premišljena osvetlitev in poudarjeni detajli so nekatere značilnosti, ki ji dajejo značaj. Kako je nastajala hiša, namenjena mladi družini s tremi otroki, si preberite v rubriki Odprta vrata.
Število notranjih vrat se je s sodobno arhitekturo ter vedno bolj odprtimi in povezanimi bivalnimi prostori opazno zmanjšalo, po drugi strani pa sta z razvojem tehnologije in novimi materiali v ospredje stopili njihova estetska in uporabna funkcija. Predvsem v moderno zasnovanih domovih klasična krilna vrata vse pogosteje nadomeščajo drsna, ki so dobra rešitev tako z estetskega vidika, saj delujejo zelo minimalistično in sodobno, kot s praktičnega, ko nas pesti pomanjkanje prostora. Kakšne so prednosti drsnih vrat in kako se v stanovanju obnesejo avtomatska ali pametna drsna vrata, pišemo v članku z naslovom Estetsko in tehnološko dovršena.
Preverili smo tudi, h komu po elektriko in plin. Za porabnike zemeljskega plina in elektrike sta najpomembnejša udeleženca na trgu distribucijsko podjetje in dobavitelj energenta. Odkar imamo v Sloveniji odprt trg z električno energijo in zemeljskim plinom, si odjemalci dobavitelja lahko izberejo sami. Medtem ko distribucijska podjetja skrbijo za infrastrukturo znotraj lokalnih distribucijskih omrežij in prenos energenta do uporabnikov, obstajajo še operaterji prenosnega sistema elektrike in plina na državni ravni.
Če na domačem vrtu pridelate solato, korenček, šalotko, zelišča in zgodnji krompir, ki jih kupljene vrtnine ne morejo prekositi – zakaj ne bi poskusili še z gobami? Vendar uspevajo v tistem kotičku, kjer vrtnine ne zrastejo. Potrebujejo senco, posekan zdrav les, vlago, nobene tehnologije, le potrpljenje, pravi dr. Andrej Gregori, ki je z gobami »cepljen« že od osnovnošolskih let, ko je začel eksperimentirati, kdaj se pustijo gojiti.
P. S. Naslednjo sredo priloga Deloindom zaradi spremenjene sheme izhajanja ne bo izšla. Nove vsebine za vas pripravljamo 18. novembra 2015.