Dan odprtih vrat dveh Lumarjevih hiš

20. 3. 2014 | Besedilo: Ba. P.

dan odprtih vrat, Lumar, pasivne hiše

Proizvajalec montažnih hiš Lumar vabi na prvi letošnji dan odprtih vrat. V soboto, 22. marca, si bo na Brdu pri Ljubljani mogoče ogledati že vseljeno montažno hišo Primus, ki je od letos na voljo v štirih velikostih in šestih tipologijah, v Dragočajni pri Medvodah pa bo na ogled aktivna hiša Lumar.

Lastnike hiše Primus-E 137 iz skupine Avantgarde, ki stoji na Brdu pri Ljubljani, so prepričali sodobno oblikovanje, racionalen tloris in visoka energijska varčnost hiše, ki ustreza zahtevam standardov pasivne gradnje. Hiša je grajena s konstrukcijskim sistemom Lumar Pasiv Eko, z  vgrajenim sistemom prezračevanja pa izpolnjuje pogoje Eko sklada za pridobitev nepovratnih sredstev. Hiša izkazuje porabo primarne energije za ogrevanje do 10 kWh/m2a.

Zaradi majhne porabe energije in velikega deleže uporabljene naravne izolacije (celuloza in lesna vlakna), pa je uvrščena v najvišji rang subvencije Eko sklada, pravijo v podjetju Lumar IG. Toploto za ogrevanje in pripravo tople vode zagotavlja toplotna črpalka zrak/voda. Ogled hiše je brezplačen, zaradi lažje organizacije pa zbirajo prijave na www.lumar.si.

Hiša je bila leta 2013 izbrana med energijsko najučinkovitejše objekte v Sloveniji, pravijo v podjetju in dodajajo, da so pri nemškem inštitutu Passivhaus certificirali že drugi konstrukcijski sistem, Lumar Pasiv Energy, ter tako še razširili ponudbo pasivnih certificiranih sistemov. Z novo certificirano steno ponujajo še dostopnejši vstop v svet inovativne in kakovostne pasivne gradnje.

V Dragočajni pri Medvodah pa si je mogoče ogledati Lumarjevo aktivno hišo. Ta odraža vizijo podjetja o gradnji objektov, ki uporabniku omogočajo zdravo in udobno bivanje brez negativnega vpliva na okolje. Kakovostna naravna osvetlitev prostorov, svež zrak in akustično ugodje, skrbno izbrani vgrajeni materiali in izkoriščanje obnovljivih virov energije so prednosti aktivne hiše, na katere opozarjajo v Lumarju. Hiša, ki je prejela Zeleni svinčnik 2013 Zbornice za arhitekturo in prostor Slovenije, je grajena s konstrukcijskim sistemom Lumar Pasiv Eko in izkazuje porabo primarne energije za ogrevanje do 10 kWh/m2a. Toploto za ogrevanje in pripravo tople vode zagotavlja toplotna črpalka zrak/voda.

V družbi Lumar so s hišnim birojem in mladimi ter priznanimi slovenskimi arhitekti razvili novo generacijo montažnih hiš, s katerimi dokazujejo, da je tudi tipska gradnja lahko energijsko učinkovita, sodobna in kakovostno oblikovana. Najbolje prodajana pasivna hiša Primus je od zdaj na voljo v štirih velikostih (120, 130, 137 in 150 kvadratnih metrov) in v šestih različnih tipologijah, ki so optimirane in prilagojene željam in potrebam posameznikov. Med novimi hišami opozarjajo še na hišo Urbano 149, s katero uspešno sledijo trendu modernih, urbanih in tlorisno funkcionalno zasnovanih montažnih hiš, na pritlično hišo Gea 105 ter na hiše, ki so jih razvili v sodelovanju s SoNo arhitekti in arhitekturnim birojem .kombinat.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE