Prenova ogrevalnega sistema

30. 3. 2014

Prenova ogrevalnega sistema zahteva trezen razmislek in strokovnega partnerja, ki vam zna pravilno svetovati. Dolgoročna odločitev tako ne more in ne sme biti odvisna zgolj od cene ponudnikov, temveč mora upoštevati individualne zahteve, predstave in želje kupca.

Pomembna izhodišča

Pri obnovi zasebnega ali gospodarskega objekta je treba preveriti lastna izhodišča ter se osredotočiti na cilje prenove. Tukaj se lahko orientiramo po treh stebrih, ki nam lajšajo odločitev in pomagajo izbirati pravilnega ponudnika. Prihranek stroškov, povezanih z ogrevanjem, je zagotovo ključnega pomena. Izpostavimo lahko tudi skrb za okolje, udobje in razpoložljivost energenta, ki ga bomo uporabljali naslednjih 20 let. Možnost pridobitve subvencije in izbiro kompetentnega partnerja za izvedbo sanacije lahko uvrstimo v tretji steber pravilne in predvsem premišljene odločitve.

Energent prihodnosti. Katera oblika ogrevalnih sistemov je najboljša?

Odločitev zagotovo ni lahka. Stroške prihranimo pri obeh tipih ogrevalnih sistemov. Tako kotle na biomaso kot toplotne črpalke odlikuje ogromen prihranek v primerjavi z ogrevanjem na olje. Na letni ravni enodružinska hiša (200 m2 bivalne površine) prihrani med 1000 in 2000 EUR. Tako velja pravilo, da se investicija v sanacijo ogrevalnega sistema povrne praviloma v štirih do šestih letih, ob neupoštevanju ekosubvencij. Vendar pozor. Toplotne črpalke za obratovanje porabijo neprimerljivo več elektrike (približno 8000 kWh letno) kot kotli na biomaso (181 kWh letno). Dejstva ne smemo zanemariti, saj lahko že razmeroma majhna nihanja cen elektrike izjemno vplivajo na stroške na letni ravni. Zaradi posledic zimske ujme in zastarelega električnega omrežja lahko v prihodnjih letih pričakujemo povišanje investicij v prenovo električne infrastrukture in s tem višje cene za končne uporabnike. Biomasa na drugi strani velja za stabilen energent. Delež gozdov, ki Slovenijo uvršča na tretje mesto v Evropi, ter pospešena vlaganja v lesnopredelovalno industrijo krepijo status biomase kot lokalnega energenta prihodnosti.

Kotli KWB

Visoka stopnja avtomatizacije, povečano udobje in zaščita lokalnega okolja so tako v prid ogrevalnim sistemom na biomaso. Podjetje KWB se uvršča prav v vrh evropskih »premium« proizvajalcev. Popoln nadzor izgorevanja, visoka učinkovitost in čistost kotlov dodatno višajo stopnjo prijaznosti uporabe. Podjetje iz avstrijske Štajerske že 20 let stavi na visoko raven znanja in kakovosti. Na letni ravni usmerijo več kot 10 % deleža v razvoj, kar jih uvršča na prvo mesto. Pri KWB izobražujejo lasten kader, ki šele po uspešno zaključenem šolanju pridobi certifikat partner inštalaterja. Več kot 70.000 strank, šestletna garancija in vedno večji tržni delež tudi v Sloveniji nakazujejo trend izjemno uspešne poslovne zgodbe.

Več si preberite na:

http://www.kwb.si/si/ ali pošljite povpraševanje na: info@kwb.si.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE