15. 3. 2011
Madeži na kamnu
Rok iz Ljubljane po elektronski pošti
Zanima me, kako bi očistil bel kamen na grobu. Opažam, da je vedno več črnih pik (madežev). Poskušal sem že z različnimi čistili, pa nisem uspel.
KOMENTARJI
Boris
11. 5. 2011 12:29
V prilogi časopisa Deloindom sem prebral odgovor gospodu Roku, ki ga je poslala gospa Nada. Nasvet je pravilen in učinkovit, vendar je gospa Nada verjetno pozabila opozoriti, da je varekina močno belilo (klor), zato je treba pri škropljenju paziti, da kapljice varekine ne padejo na obleko ali čevlje. Tudi roke je treba zaščititi z gumijastimi rokavicami. Gospod Rok naj si prebere opozorila, ki so napisana na plastenki z varekino!
Nada
28. 4. 2011 12:00
Bralcu Roku svetujem, naj beli kamen na grobu namoči z vodo, nato ga poškropi z varekino ter pusti 20 minut, nato pa s sirkovo ali plastično krtačo skrtači in spere z vodo. Če ni dovolj čisto, se postopek ponovi.
Minka iz Šempetra
28. 4. 2011 12:00
Najlepše in najlaže se kamen očisti z uničevalcem plesni in alg clox. Tekoči pripravek v 500-mililitrski plastenki dobite v Merkurju.
nataša
7. 4. 2011 06:04
Spoštovani Rok, naše čistilo Algea cleaner je zelo uspešno pri odstranitvi madežev. Pokličite nas na 040747160, pošljemo vam lahko majhno količino za testiranje. V kolikor pa sami ne bi bili uspešni vam lahko kamen očistimo še s paro. Na ta način kamen tudi globinsko očistimo, uničimo tudi vse spore alg, kamna pa ne poškodujemo. Svetujemo vam tudi, da se kamen zaščiti pred nadaljnim onesnaževanjem.
Miran
1. 4. 2011 18:51
Madeži so po vsej verjetnosti mikroflora (alge, mahovi, lišaji,..). Očistite jih lahko s preparati za globinsko čiščenje marmornih in kamnitih površin (brez poškodovanja površine). Več o proizvodih na www.kamenplus.com. Za očiščene kamnite površine Vam priporočamo izvedbo globinske zaščite proti vpijanju vode, olj in ostalih nečistoč.