Stanovanje v dveh nadstropjih, ki meri dvesto kvadratnih metrov, so arhitekti iz biroja Destilat design studio očistili klasičnega alpskega šika in naredil prostor za želje po sodobnem bivanju mlade družine. »Cilj je bil napolniti počitniški dom z zračnimi in lahkimi materiali ter optimizirati obstoječo zasnovo prostorov. Nekdanji masivni leseni tramovi, prebarvani na belo, zdaj v svojem naravnem odtenku predstavljajo diskretno ozadje za notranjo opremo,« pravijo v oblikovalskem studiu o projektu zasnove interierja, pri katerem so sodelovali arhitekti Harald Hatschenberger, Henning Weimer in Sophie Pfeffer.
Osrednje mesto spodnjega nadstropja ima kuhinja, ki se odpira v dnevni prostor. Velik del tega prostora zaseda kuhinjski blok, v katerem sta združeni delovni otok in jedilna miza. Na eni strani je izdelan iz teraca, ulitega iz enega kosa, na drugi strani pa ga sestavlja leseni okvir na nogicah, potemnjen s posebno japonsko tehniko. Ta kuhinjski otok ponuja prostor za posedanje za družino in prijatelje, veliko prostora za shranjevanje kuhinjskih pripomočkov in možnost komunikacije z gosti med kuhanjem. V njem pa se tudi kaže arhitekturni izraz prostora.
Na novo so zasnovali stopnišče, ki vodi v zgornje nadstropje stanovanja, kjer so spalnice in kopalnice. To zaznamuje črna barva ter kombinacija betona in kovinske konstrukcije. Stopnišče, ki deluje, kot da lebdi v prostoru, se na galeriji spremeni v ograjo, ki jo je navdihnil slog petdesetih let.
V glavni spalnici in otroških sobah je poudarek na udobju, zato imajo v središču udobno posteljo in tudi lastno kopalnico. Pohištvo je večinoma izdelano iz hrastovega lesa in teraca. Po meri narejene omare brez ročajev se zlivajo s stenami. Zasnova shranjevalnih površin temelji na dobri izkoriščenosti razpoložljivega prostora, hkrati pa daje vtis urejenosti in umirjenosti.
Arhitekti so posebno pozornost namenili prostorski akustiki in osvetlitvi, ki se uporablja za ustvarjanje različnih ambientov in večplastno materialno estetiko. Ta se kaže v mehkih stenskih oblogah, potemnjenem in glaziranem lesu, žametnih tkaninah in hladnih kovinskih površinah.
Destilat design studio, ki je zasnoval interier stanovanja, ki nam ga je posredovala spletna stran za promocijo arhitekture v2com-newswire, je mednarodni oblikovalski studio z birojema na Dunaju in v Linzu.
»Preteklost, sedanjost ali prihodnost niso pomembne – šteje le tisto, kar iz njih ustvarimo. Oblikovanje je proces brez začetka ali konca, je pravzaprav ogromna zbirka idej. To kreativno okolje je prostor, v katerem živimo, nekje med starim in novim. Iščemo inovacije, ki se zdijo znane, provokacije, ki se nas dotaknejo, funkcionalno gravitacijo, ki nas nasmeji. Delamo s čustvi in z vsemi čutili. Zahteve kupca, gola tehnična dejstva, estetski vidiki – vse to je korak za korakom vključeno v proces oblikovanja. Izdelek je rezultat tega procesa. Izpopolnjen, koncentriran, destiliran,« pa je njihovo vodilo pri delu.