"Otroško igranje in igrače so del človeštva in njegove zgodovine. Od prvega zavedanja smo navajeni na igranje in igrače. Otrok igro potrebuje za socializacijo in normalen razvoj, osnovo otrokove igre pa predstavlja prav igrača. Posteljice in zibke za igranje so oblikovali že v preteklosti. Zato je bil še poseben izziv, kako igračo, ki že obstaja stoletja, na novo osmisliti, jo narediti oblikovno zanimivo, drugačno, še posebej pa preprosto in elegantno. Tako smo prišli do organske oblike, ki ponazarja mehkobo odnosa med otrokom in igračo dojenčkom," pojasnjujeta avtorja Klavdija in Matej Höfler, arhitekt in direktor podjetja Studio Höfler, ki se ukvarja z arhitekturnim projektiranjem. Ob obujanju spominov na otroško igranje se je Klavdija spomnila na svojo najljubšo igračo, to je bila premično posteljico za dojenčka. Ta je bila ena redkih, ki ji je ostala globoko v spominu in s katero sem je ogromno igrala, saj takrat v času njenega otroštva v Sloveniji ni bilo na razpolago tako veliko igrač kot danes.
Po spominu iz otroštva
"Povod za idejo o izdelavi posteljice mi je dala hčerka Sofija. Že pred njenim dopolnjenim prvim letom sem se začela spraševati, katere igračke bi bile zanjo kot punčko, najbolj primerne in kaj bo dejansko uporabljala za igro tudi v naslednjih petih letih. Seveda sem vedela, da se bo kot vsi otroci rada igrala z dojenčkom, z opremo za njega, kuhala v otroški kuhinji in se igrala s kockami. In za svoj prvi rojstni dan je Sofija za darilo prejela dojenčka. Ko se je igrala z njim, ga je dala spat "kamor koli", saj dojenček ni imel svoje posteljice," pripoveduje Klavdija Höfler, ki je tudi ustanoviteljica in direktorica Inštituta za razvoj igrač v Sloveniji, ter dodaja, da se je takrat spomnila na svojo premično posteljico iz otroštva.
"Obujanje spominov igranja s to posteljico je zame čarobno, nekaj čudovitega, kar se ti vtisne globoko v spomin. Ti prelepi občutki me spremljajo še zdaj. Zaradi čustvene navezanosti na to zibko, sem se odločila, da jo dam narediti po spominu tudi za svojo hčerko Sofijo," se spominja Klavdija Höfler in dodaja, da je to obujanje spominov na lastno otroško igranje v njej prebudilo že pozabljeno željo po oblikovanju. Ko je mizar izdelal prvi prototip te zibke, pripoveduje sogovornica, je bila presenečena in presrečna, ker je lahko podoživljala svoje lepe občutke ob igranju v otroštvu. Tako je iz ideje nastala igrača.
Posteljica, ki je izdelana v Sloveniji iz slovenskega lesa, je sestavljena iz osnovnega lesenega dela s kolesi. Narejena je iz ukrivljene vezane plošče. Osnovno telo posteljice je v obliki elipse, ki je spodaj spodrezano, da tvori štiri noge na kolesih. Ta so med seboj povezana z osjo - leseno palico, premikajo pa se naprej in nazaj. Pomemben element posteljice je tudi baldahin iz tekstila, ki pada čez posteljico. K posteljici pa spada tudi vzglavnik, odeja in posteljnina za blazino.
Igrača je po besedah avtorjev Klavdije in Mateja Höflerja skladna z zakonodajo iz področja igrač, ima izvedeno mehansko testiranje in testiranje ustreznosti tekstilnega blaga EN 71.
Premična posteljica za dojenčka je njun prvi projekt, a v prihodnosti se želita, kot pravita, osredotočiti na razvoj igrač.