Raziskava, ki jo je vodil Piers Forster z univerze v Leedsu, predvideva, da se bo globalna temperatura zaradi pandemije novega koronavirusa do leta 2030 dvignila za 0,01 stopinjo Celzija manj, kot je bilo sprva napovedano. A če se bo intenzivnost transporta vrnila na raven pred pandemijo in bodo države še podpirale in uporabljale fosilna goriva, se bo temperatura dvignila za več kot 1,5 stopinje Celzije do leta 2050.
V primeru, da bo svet končno spoznal, da je zelena pot prava, bi lahko rast temperature do sredine stoletja zmanjšali za 0,3 stopinje Celzija. »Čeprav začasne spremembe pomagajo, moramo emisije ogljikovega dioksida zmanjšati za stalno, če hočemo narediti premor v segrevanju ozračja,« je za Country Living pojasnil Piers Forster.
Raziskava izpostavlja načine, kako zmanjšati onesnaževanje ozračja s prometnimi spremembami in javnim prevozom ter predlaga vzpostavitev kolesarskih poti ter uvajanje električnih avtomobilov. Boljši zrak bo imel takojšnji učinek na zdravje ljudi in bo začel ohlajati podnebje.