Sejem Dom: Trajnostna prenova šol in vrtcev

Na sejmu Dom je mogoče prisluhniti različnim predavanjem o energijsko učinkoviti gradnji in obnovi. Jutri, 12. marca, bo Združenje lesne in pohištvene industrije pri Gospodarski zbornici Slovenije (GZS) predstavilo mednarodni projekt Renew School, katerega cilj je zmanjšanje rabe energije v šolah in zagotavljanje zdravih delovnih pogojev za učence in učitelje z uporabo tehnologij, ki varčujejo z energijo, zmanjšujejo emisije CO2 in izboljšujejo kakovost zraka v zaprtih prostorih.

Stavbe v lasti javnih organov predstavljajo okrog deset odstotkov celotnega stavbnega fonda, v katerem sicer porabimo 40 odstotkov vse energije. Glede na to, da je treba v skladu z direktivo o energetski učinkovitosti v Evropski uniji zmanjšati porabo energijo na vseh področjih, bi morala Slovenija samo na področju javnih stavb vsako leto prenoviti tri odstotke površine stavb v javni lasti oziroma z ustreznimi ukrepi zagotoviti enako izboljšanje energijske učinkovitosti.

»Prednost imajo zagotovo šole in vrtci. Analize namreč kažejo, da je treba v Evropski uniji energijsko prenoviti ali celo na novo zgraditi več kot 80.000 šolskih objektov,« pravijo na Združenju lesne in pohištvene industrije pri GZS, ki jutri (četrtek, 12. marca) ob 10. uri v dvorani Urška organizira delavnico in pogovor o energijsko učinkoviti gradnji in prenovi šolskih stavb. Delavnica bo potekala v okviru predstavitve mednarodnega projekta Renew School, katerega glavni cilj je z ustrezno načrtovano in izvedeno prenovo zmanjšati porabo energije v šolah in zagotoviti zdrave delovne pogoje za učence in učitelje z uporabo tehnologij, ki varčujejo z energijo, zmanjšujejo emisije CO2 in izboljšujejo kakovost zraka v zaprtih prostorih. »Če pri prenovi ali gradnji kot osnovni gradbeni material uporabimo les oziroma lesene montažne elemente, se kakovost stavbe bistveno izboljša, čas prenove (gradnje) je krajši, manjši pa so tudi stroški,« pravijo na združenju.

Delavnica, na kateri bodo domači in tuji strokovnjaki predstavili znanje in izkušnje o trajnostni prenovi obstoječega javnega stavbnega fonda, je v prvi vrsti namenjena arhitektom, projektantom in izvajalcem obnove/gradnje, pa tudi uporabnikom, lastnikom javnih objektov in investitorjem (šol, vrtcev ...).

Strokovnjaki bodo predstavili primere dobrih praks na področju energijske obnove in gradnje šol in vrtcev, trende na tem področju pri nas in v EU ter postregli z nasveti, kako obravnavati različne vidike naložbe (tehnične, okoljske, finančne, vzdrževanje ...).
Dogodek je brezplačen, a se je treba nanj prijaviti.

Deli na facebooku

Deli na drugih omrežjih

Or use your account on Blog

Error message here!

Hide Error message here!

Forgot your password?

Or register your new account on Blog

Error message here!

Error message here!

Hide Error message here!

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Error message here!

Back to log-in

Close
Več informacij DELOINDOM Logo

Zakaj imamo v uredništvu Dela in dom radi piškotke?

S potrditvijo piškotkov nam omogočate uporabo analitičnih orodij, s katerimi izvemo, kaj radi berete in česa ne. Želimo ustvarjati kakovostne vsebine, ki jih boste z veseljem prebirali, zato vas prosimo, da potrdite piškotke na spletnih mestih Dela d.o.o.

ZAVRNI STRINJAM SE
newsletter
deloindom logo

Prijavite se na e-novice in bodite na tekočem!

Nadaljuj na prijavo >
newsletter
deloindom logo

Naročite se
na DELOINDOM

NAROČI SE