Bližajo se dela prosti dnevi in marsikdo jih bo izkoristil za izlet. Vožnja ob pomladnih sončnih žarkih je sicer izjemno prijetna, a nas preveč močna svetloba, ki seva v avtomobil, lahko moti. Lahko povzroči bleščanje ali zaslepitev voznika, kar močno zmanjša vidljivost. To je še posebej nevarno med vožnjo proti soncu ali ob sončnem vzhodu oziroma zahodu, ko je svetloba najbolj intenzivna. Poleg tega lahko sončna svetloba povzroči tudi segrevanje notranjosti vozila, kar lahko potnikom povzroči nelagodje.
V namen zaščite imajo avtomobili tako nameščene vizirje, ki jih lahko ustrezno nastavimo, da se med vožnjo zaščitimo pred soncem. Pravilno nameščen vizir lahko zmanjša bleščanje in zmanjša neprijetne svetlobne učinke, s tem pa poveča varnost voznika in sopotnikov. Nastaviti ga je treba tako, da zasenči voznikov vidni prostor pred sončno svetlobo, hkrati pa mu omogoči jasen pogled na cesto in promet.
A včasih svetloba ne prihaja s smeri direktno nasproti nas. Sončni žarki so lahko moteči tudi takrat, ko v avtomobil svetijo s strani. Večina vizirjev je zato nastavljiva, kar pomeni, da jih lahko namestimo tako, da zasenčijo tudi stranska okna vozila. A ker so v prvotni funkciji prilagojeni dimenzijam sprednjega vetrobranskega stekla, redko prekrijejo tudi celotno dolžino stranskega. Proizvajalci avtomobilov so na to seveda pomislili in našli rešitev, ki je mnogo voznikov ne pozna.
Če vizir v avtomobilu pogledamo nekoliko bližje in bolj natančno, bomo opazili, da se na njegovem zgornjem levem ali desnem robu (odvisno, na katerem sedežu sedimo), nahaja drobna puščica. Ta nakazuje, da lahko vizir nekoliko izvlečemo ter tako pridobimo manevrski prostor, kam ga lahko namestimo. Na ta način brez težav prilagodimo površino senčila tako, da prekrije steklo tam, kjer nam nagaja sonce.