Pri malinah je najpomembnejše sprotno odstranjevanje odrojenih rozg (iz tal izraščajočih vej), najbolje mesec dni po obiranju, in odstranjevanje vseh rozg, ki jih je napadla malinova sušica.
Približno mesec dni po obiranju – toliko traja, da se hrana iz listov preseli v korenine – suhe rozge odrežemo povsem v tla, tako da ne puščamo štrcljev. Izrojene rozge na nadaljnjo rast namreč nimajo nobenega vpliva, lahko pa zelo škodijo zdravstvenemu stanju rastline (v zračnem grmu je manj glivičnih bolezni). Pri dvakrat rodnih malinah izrežemo vse poganjke, ki so odrodili zgodaj poleti (prvič so rodili lani jeseni), nove, zelene, pa pustimo, saj bodo rodili jeseni in potem še zgodaj poleti prihodnje leto. Pustimo le najmočnejše, tanke izrežemo. Ko bodo tudi ti poganjki jeseni odrodili, bomo odrezali vrhnjo tretjino.
Pri enkrat rodnih malinah pa mesec po obiranju do tal izrežemo vse (olesenele) rozge, ki so rodile, mlade, zelene, za prihodnje leto pa puščamo. Pri obeh vrstah malin nove poganke sproti pritrjujemo ob žično oporo.
Pri malinah je čedalje pogostejši problem glivična bolezen malinova sušica, za katero so dovzetne enkrat rodne maline in dvakrat rodne. Na mladih poganjkih jo spoznamo po modrovijoličastih pegah okrog pecljev ali brstov, na olesenelih rozgah pa lubje odstopa, razpoka in postane sivkaste barve. Brsti se slabo razvijajo, porumenijo in odpadejo. Sušica se zlasti rada pojavlja v zanemarjenih in pregostih nasadih. Bolezen je najbolj obvladljiva z doslednim odstranjevanjem malinovih rozg, ko se po obiranju posušijo ali vseh, na katerih opazimo znamenja bolezni. Te je priporočljivo takoj odnesti iz nasada in sežgati, ker se bolezen s suhih poganjkov izredno hitro preseli na mlade. Zaradi nje se pogosto posušijo rastline tik pred obiranjem, s plodovi vred.