Projekt, ki so ga poimenovali OPod Tube Housing, so si zamislili kot nizkocenovne mikro domove v betonskih ceveh, ki bi jih lahko postavili v prazne prostore med stavbami.
Betonske cevi kakršne se uporablja za vodovodno napeljavo, ki v premeru merijo 2,5 metra, so spremenili v dobrih devet kvadratnih metrov velik dom. Ta je razdeljen v bivalni del s kuhinjo in v del za spanje s kopalnico. V mikro dom bi se vstopalo s pametnim telefonom, namesto klasične ključavnice s ključem so si namreč zamislili ključavnico, povezano s pametnim telefonom. Namenjen bi bil enemu ali dvema mladima za nekajletno bivanje. Z njimi bi lahko, kot so predvideli arhitekti, zgradili modularne bivalne komune, saj naj bi se dalo posamezne enote sestavljati v počasi rastočo zgradbo.
Vse na devetih kvadratih
Arhitekti so izdelali prototip, da bi pokazali, kako naj bi bil dom v betonskih ceveh v resnici videti. Opremili so ga z vsemi potrebnimi deli za bivanje, kuhanje, spanje in umivanje. Notranjost je popleskana v belo, tla so lesena. Klop se raztegne v posteljo, oblazinjenje na njej pa služi kot vzmetnica. V mikro dom so postavili majhen hladilnik, mikrovalovno pečico, nekaj prostora pa namenili policam in obešalnikom za shranjevanje oblačil ter drugih reči. V mini kopalnico, ki je obložena s keramičnimi ploščicami, so umestili prho in wc. Naravna svetloba prihaja skozi steklena vhodna vrata, umetna osvetlitev pa je vgrajena v stenske police.
Kot so izračunali arhitekti, naj bi izdelava enega mikro doma stala približno 12.600 evrov, mesečna najemnina pa približno 350 evrov. Povprečna najemnina enosobnega stanovanja v središču Hong Konga se trenutno giblje okoli 1.700 evrov.
Projekt je sicer še v fazi prototipa, a se arhitekti dogovarjajo z mestnimi oblastmi, da bi ga preskusili tudi v realnosti, in sicer postavili nekaj hiš in jih ponudili v najem.