Zaprta sama vase dobiva večino svetlobe iz notranjih dvorišč, skozi edino od zunaj vidno okno pa se na sever odpira osupljiv pogled na zeleno dolino.
Zasnova počitniške hiše ustreza omejitvam na terenu. Zemljišče, na katerem stoji, je izredno majhno, robovi parcele so čisto blizu gabaritom stavbe, in ker je umeščena med gospodarsko vinogradniško poslopje na zahodu, sosedovo dovozno pot in parkirišče na vzhodu ter glavno cesto na jugu, je z edinimi odprtinami in mini teraso orientirana proti severu. Tako se z arhitekturno zasnovo tudi ubrani prevladujočih lokalnih vetrov.
Po površini majhna hiša, ki s ceste deluje kot zaprt pravokoten volumen z nizko streho, je pravzaprav niz štirih izmenično zamaknjenih pritličnih dvokapnic in štirih notranjih atrijev.
Cilj projekta, ki so mu sledili arhitekti, je bil ustvariti razmere za intimnost, introvertirano hišo, očem skrito bivanje njenih ljudi. Vsi notranji prostori se s panoramskimi okni odpirajo v enega, dva ali tri atrije, najsevernejši grajeni del pa se z veliko fiksno zasteklitvijo vizualno povezuje z zeleno dolino. Povezanost notranjih volumnov prek steklenih prehodov z atriji in enotna talna obloga, zelo svetla velikoformatna keramika, tako znotraj kot zunaj, pri obiskovalcih ustvarjajo zmedo med prostori hiše in tistimi v atrijih. Nekateri od teh so prave dnevne sobe in razširitve notranjih prostorov, s pozorno izbranim sedežnim pohištvom in zelenimi rastlinami, ki zaokrožujejo povezani interier.
Po eni strani so se arhitekti s Tiho hišo navezali na prvine tradicionalne gradnje v pokrajini, ki domačnost ustvarja tudi z obzidanimi dvorišči, na zidarske tehnike, zelo bel omet, ki dobro odbija mediteransko svetlobo, glinene strešnike in kovano okensko mrežo, po drugi strani pa so s kompozicijsko igro, odsotnostjo stranskih odprtin na dolgih zidovih in enimi samimi »tihimi, belimi vrati« na cesto ustvarili nenavaden arhitekturni objekt.
Ena njegovih najočitnejših potez je kontrast med neprozornim in zaprtim zunanjim videzom ter intenzivnostjo svetlobe, ki daje moč njegovemu notranjemu prostoru. Kot so zapisali arhitekti Artelaba, katerih projekt povzemamo po spletni strani za promocijo arhitekture v2com, ponuja z dobro osvetljenostjo v vseh letnih časih, animirano sliko pokrajine v ozadju ali spreminjajočimi se pogledi na nebo spokojno poetično in intimno življenjsko okolje.