Hiša v treh etažah meri 110 kvadratnih metrov. Vhod vanjo je hkrati vhod v atrij, ki je podaljšek bivalnega prostora v pritličju. Dnevni prostor ima največjo stekleno površino v hiši, pred pogledi z ozke vaške ulice pa ga ščitijo betonske stene atrija. Kljub temu prihaja vanj dovolj svetlobe. Atrij je prijeten zunanji bivalni prostor v toplih mesecih, saj zrak v njem ostaja hladen tudi v najbolj vročih dneh. V pritličju hiše so še shramba, kopalnica in utiliti, ki se skrivajo za trojimi vrati, poravnanimi s steno, obloženo s hrastovim lesom. Ta del je sicer namenjen za gledanje televizije.
V prvem nadstropju, kjer je kuhinja z jedilnico, se tloris popolnoma odpre, je namreč brez predelnih sten. Tudi stopnišče so ogradili le s stekleno steno, da bi ohranili občutek prostornosti. Naravna svetloba prihaja v bivalni prostor skozi veliko osrednje okno, skozi katero se odpira razgled na dolino in v daljavi celo morje. Dodatno naravno osvetlitev pa omogočajo okna manjših mer, ki se odpirajo na ulico in ponujajo poglede na okoliške kamnite stavbe. Spalni prostori so umeščeni na vrh, to je v mansardni del. Poleg spalnice in otroške sobe je tam še ena kopalnica.
Navdih za izbor materialov in barv je ponudila sama lokacija hiše. »Ker je v okolici veliko kamnitih fasad, opečnatih streh, lesenih okenskih okvirjev, se je hiša temu prilagodila navzven, deloma pa tudi v notranjosti, seveda v bolj očiščeni obliki,« pravi arhitektka. Na stropu so pustili viden beton, ki po njenih besedah daje občutek teksture, stene pa so bele. V hiši tako poleg bele prevladuje siva – barva naravnega kamna. Kot dodatek pa se pojavlja še en material – to je hrastov les, ki je lokalna vrsta. Vse lesene površine so naravne, obdelane le z olji. Tla, ki so izdelana iz mikrotopinga (to je s polimeri obogaten cement za preplastitev površin), pa dajejo občutek naravnega kamna. Z zavesami, ki segajo od stropa do tal, so omehčali prostore in vanje vnesli nekaj topline.
Tudi drugod delujejo omare kot bele stene, zato ne utesnjujejo in prostorov ne zapolnijo preveč. V kuhinji tako bele kuhinjske omarice prekrivajo celotno steno, odprti del, kjer sta delovna površina in pomivalno korito, je v lesu in zasnovan kot kubus. V spalnici, na primer, je nasproti postelje bela omara, ki sega od tal do stropa in prav tako ne deluje utesnjujoče, vendar je v njej več kot dovolj shranjevalnega prostora. Tudi v otroški sobi je garderobna omara za vrati, do stropa in do pograda, ki je umeščen v nišo in zato deluje manjši.
Kopalnici sta po tleh in stenah obloženi z mikrotopingom, ki po besedah arhitektke omogoča izdelavo gladkih površin brez fug in je preprost za vzdrževanje. Prha je pregrajena le s steklom, kar spet daje občutek večje prostornosti.
Po besedah sogovornice sta bili rušitev in gradnja hiše v vaškem jedru zelo zahtevni, saj je primanjkovalo prostora za odlaganje materialov in dostop strojev in vozil. Prav tako so morali večino opreme prinesti po delih, in sicer skozi okno v nadstropju. In to ni bilo malo kosov, saj je v hiši kar veliko pohištva, čeprav deluje bolj prazno kot zapolnjeno.