V teh časih se veliko piše o visokih cenah nepremičnin in marsikdo je tako primoran v bivanje na manjši kvadraturi, kot bi si želel. Opremljanje manjših prostorov je sicer bolj zahtevno, prav tako skupno življenje v njih zahteva malce več prilagajanja, a z upoštevanjem nekaterih pravil je lahko tudi bivanje v garsonjeri več kot udobno.
Ko opremljamo majhno stanovanje, se moramo osredotočati na tista opravila, ki jih pri bivanju osebno počnemo najpogosteje. Na primer, če niste človek, ki bi gledal televizijo, morda ne potrebujete kavča pred ekranom in veliko prostora tako prihranite, če v stanovanje namesto tega vkomponirate naslanjač za bralni kotiček. Če delate od doma, kuhate pa malo, pa boste več prostora namenili pisalni mizi kot kuhinjskem otoku.
PREBERITE ŠE: POHIŠTVO ZA MAJHNA STANOVANJA: MANJ JE VEČ
Če je prostor majhen, bodo neurejene odlagalne površine prišle še bolj do izraza. Zato poskusite čim več svojih stvari pospraviti v notranjost omar in predalov. Izogibajte se tudi pultu, ki je poln gospodinjskih aparatov, saj boste tako imeli še manj delovne površine. Skratka, izjemno pomembno je, da so majhni prostori čim bolj urejeni.
V majhnem stanovanju moramo živeti bolj skromno, če govorimo o količini stvari, ki jih vnesemo vanj. To pomeni, da se moramo ves čas izogibati skladiščenju tistega, česar res ne potrebujemo. Manj knjig, ki jih ne beremo, manj krožnikov, ki jih ne uporabljamo, manj kozmetike, ki je ne potrebujemo, in tako naprej.
Kot smo omenili v prejšnji točki, je v majhnem stanovanju pametno hraniti le stvari, ki jih uporabljamo, in tega se moramo držati tudi pri garderobi. Oblačila, ki jih že leta niste oblekli, podarite tistim, ki jih potrebujejo, zreducirajte tudi število čevljev in drugih dodatkov. Tako bo kar naenkrat več prostora v omarah.
PREBERITE ŠE: DODATKI ZA MAJHNA STANOVANJA: DROBNE IDEJE ZA KREATIVNE REŠITVE