Smešen trik, s katerim preprečite, da bi med pleskanjem stene kapljalo po tleh
Pleskanje je odličen način, kako osvežiti svoj dom. Če se ga lotimo sami, pa nam lahko vzame precej časa in energije.
Stene so velik del vsakega ambienta, barva, v katero jih odenemo pa pomembno vpliva na to, kako se v prostoru počutimo. Po koncu poletja se marsikdo loti osvežitve doma in k popolni preobrazbi sodi tudi pleskanje sten. Opravilo ni najlažje, saj od nas zahteva kar nekaj časa in energije, poleg tega pa je pomembna predvsem ustrezna predpriprava, da prostor ustrezno zaščitimo, da ne bi slučajno poškodovali pohištva.
Mnogi v takšnih primerih zato raje pokličejo strokovnjake, ki delo opravijo hitro in učinkovito. Čeprav gre za relativno nezahteven projekt, ki z nekaj truda prinese vidne rezultate in od nas ne zahteva posebnega znanja, pleskanje ni vedno enostavno, predvsem če nimate veliko izkušenj s pripravo površin ali če gre za zahtevnejše prostore, kot so stopnišča ali prostori z visokimi stropi. V takšnih primerih se mnogi odločijo, da najamejo profesionalne slikopleskarje, ki delo opravijo precej hitreje.
Preden se lotimo pleskanja, je ključnega pomena ustrezna priprava prostora. Najprej je treba zaščititi pohištvo, tla in druge površine, ki jih ne nameravamo pleskati. Za zaščito se običajno uporabljajo plastične folije, zaščitne ponjave in lepilni trakovi. Tako preprečimo, da bi se barva prijela na površine, ki jih ne želimo prepleskati. Predvsem je pomembna zaščita tal, da barva ne kaplja po parketu, ploščicah ali drugih materialih.
Pleskanje celotnega doma je lahko precej velik projekt in v tem primeru se moramo dela lotiti sistematično. Če pa pleskamo le kakšno steno, se lahko nekoliko znajdemo. Za takšne primere se nam zdi precej zanimiv zgornji trik, kako z nekoliko iznajdljivosti preprečimo, da bi barva za pleskanje kapljala po tleh.
Poleg orodja za pleskanje potrebujemo navaden dežnik. Tega obrnemo na glavo, pri vrhu v ponjavo naredimo luknjo in ga z vezicami ali lepilnim trakom nalepimo na ročaj valjčka za pleskanje. Dežnik nato odpremo in pričnemo s pleskanjem, kot smo vajeni sicer. Barva, ki bo kapljala z valjčka, se bo ujela v notranjo stran dežnika.