Podjetje iz Dobruške vasi je s Plečnikovo kritino obogatilo svoj proizvodni program s kulturnim poslanstvom. Strešnik je izdelan iz litega betona, ki je med vodilnimi materiali za izvedbo strešnih elementov najbolj ekološki. Njegova proizvodnja najmanj obremenjuje okolje, kritina je trpežna in zagotavlja vso potrebno varnost, zato je upravičeno pričakovati, da bo nova kritina dobro kljubovala vremenskim in atmosferskim obremenitvam vsaj toliko časa kot prva Plečnikova kritina na cerkvi sv. Mihaela na Barju, ki je dočakala sedemdeset let.
Povezava vseh strešnih elementov Plečnikove strehe je tehnično in likovno premišljena. Novi strešniki so izdelani ročno, v kalupih in po načrtih, ki so pripravljeni po obstoječih Plečnikovih strešnikih, pravijo v Bramacu. Gre za sestavljenko štirih osnovnih elementov: dolg valovito vbočen strešnik, pokrovna polkrožna stožčasta tromba ter v slemenu valjast in vbočen kvadrast slemenjak. Za vsakega od njih so v Bramacu izdelali model, v katerem strešniki dobijo svojo obliko, strešni elementi pa dobijo končno trdnost s sušenjem v sušilnih komorah in na zunanjem skladišču.
Plečnikova nagrada, ki jo kot priznanje za največje dosežke pri oblikovanju slovenskega okolja podeljuje Sklad arhitekta Jožeta Plečnika, je bila ustanovljena na pobudo delovnega kolektiva Ambient iz Ljubljane leta 1972, ob stoletnici rojstva arhitekta Jožeta Plečnika. Namen podeljevanja Plečnikovih odličij je pospeševati in dajati javno priznanje najboljšim dosežkom na področju oblikovanja našega okolja.