Približno 4 cm odrezanega časopisnega traku naj gleda čez rob tulca in ga bomo na koncu, ko bo ves trak ovit, zavihali in naredili dno. Za bolj čvrsto ogrodje ovijemo trak časopisnega papirja okrog kalupa vsaj dvakrat. Papirnati lončki bodo dovolj obstojni nekaj tednov, kar bo zadostovalo.
Napolnimo jih s prstjo za vzgojo sejančkov, ki jo lahko pripravimo tudi sami iz doma pridelanega komposta, posejemo semena in postavimo na pladenj, odslužen pekač ali kaj podobnega. Pomembno je, da podstavek ne prepušča vode in ima nekaj roba, da ta ne bo odtekala. Postavimo ga na polico ali kam drugam, kjer je dovolj svetlobe.
Takšen način pridelovanja sejančkov je zelo praktičen tudi zaradi zalivanja. Papir namreč zelo dobro vpije vodo in tako poskrbi za zadostno vlažnost prsti, v kateri so semena oziroma so že vzniknili sejančki. Tako nalijemo vodo na pladenj, od tod pa bo prodrla do rastlin.
Sejančke pozneje presadimo na stalno mesto ali v večjo posodo, vzgojimo pa si lahko tudi zelenjadnice, ki sicer ne marajo presajanja (korenček, kumare ...), ali pohitimo z vrtninami (grah in fižol), ki jih navadno sejemo na prosto, in si tako pridelamo zgodnejši pridelek.