Serija dogodkov se je začela s strokovno ekskurzijo v Istro in z začetkom leto dni trajajočega fotografskega natečaja na temo krajine. Danes ob 10. uri se je začel posvet v Kulturnem centru Janeza Trdine v Novem mestu, ki bo podrobneje osvetlil problematiko urejanja in vzdrževanja zelenih površin ter predstavil primere dobre prakse.
V Ljubljani in v Velenju se bodo zvrstila predavanja z aktualnimi temami na področju krajinske arhitekture, s poudarkom na problematiki sodobnega krajinskega oblikovanja in urejanja javnih prostorov pri nas in v tujini. Tako bo že jutri ob 17. uri v Hiši arhitekture v Ljubljani predaval prof. dr. Davorin Gazvoda o značilnostih sodobnega krajinskega oblikovanja.
Prihodnji teden, 12. in 13. aprila 2012, pa bosta predavanji, namenjeni tematiki, ki se dotikajo slepih in slabovidnih. Prvo bo v Hiši arhitekture v Ljubljani, kjer bosta predavali dr. Andreja Zapušek Černe in Andreja Albreht, drugo pa Velenju, tam bo o prostoru, dostopnem tudi slepim in slabovidnim, predavala dr. Andreja Zapušek Černe.
Mlajšim so namenili delavnico o mestnih parkih, ki bo 14. aprila 2012 v Severnem mestnem parku v Ljubljani, vodila pa jo bo mag. Ina Šuklje Erjavec.
Posebnost letošnjega aprila sta nekajdnevna dogodka, ki se bosta odvijala v Mariboru in Velenju, poimenovana Mesto na dlani. Pripravili so jo skupaj s skupino Pazi!park in strokovnjaki za drevesa v urbanem okolju. Z dogodkoma želijo širšo javnost opozorili na pomen zelenega odprtega prostora in drevja v urbanem okolju ter na vlogo, ki jo ima vsak posameznik pri njegovem urejanju in soustvarjanju.
Za vse ljubitelje japonske vrtne umetnosti so pripravili predavanje mag. Alenke Kocuvan Polutnik o japonskih vrtovih, ki bo 18. aprila 2012 ob 18. uri v Hiši arhitekture. Mesec krajinske arhitekture se bo zaključil z druženjem v Botaničnem vrtu.
Z letošnjimi prireditvami in dogodki v okviru meseca krajinske arhitekture želijo organizatorji prispevati k uveljavljanju in povečanju prepoznavnosti krajinske arhitekture v slovenskem prostoru. Poleg tega želijo prispevati k izboljšanju razmer na področju urejanja in vzdrževanja javnih odprtih površin v slovenskih mestih ter na področju ozaveščanja javnosti in njenega vključevanja v iskanje primernih rešitev za zdravo in prijetno bivalno okolje ter za izboljšanje podobe slovenskih mest in krajin.