Natečaj je društvo organiziralo ob 20-letnici svojega delovanja. Vsi zainteresirani fotografi so lahko prispevali po pet del v dveh kategorijah, in sicer barvno fotografijo v kategoriji Kulturna krajina in črno-belo v kategoriji Strukture v krajini. "Dela, prispela na natečaj Društva krajinskih arhitektov Slovenije ponazarjajo široko pestrost kulturnih krajin, hkrati pa potrjujejo, da krajino v vseh razsežnostih raziskujejo številni pozorni opazovalci, ki pri tem ustvarjajo edinstvene fotografske zapise«, pravi Luka Vidic, član natečajne žirije, v zloženki, ki spremlja razstavo.
Na razstavi so predstavljene najboljše med prispelimi fotografijami, razglasili pa so tudi zmagovalca med njimi. Zmagovalno barvno fotografijo je posnel Pavel Rakovec pod naslovom Osoje, zmagovalno črnobelo pa Andreja Ravnak pod naslovom Razpotje.
"Sporočilo natečajne razstave je, da se krajina spreminja dobesedno pred našimi očmi in v različne smeri. Fotografija pomaga videti stanje krajine v dobrem in slabem. Fotografija je v krajinski arhitekturi delovno orodje in medij izražanja. S pomočjo fotografije krajinski arhitekt opazuje krajino, dokumentira stanje in razbira krajinske značilnosti, ki izvirajo iz naravnih danosti in človekovega delovanja. Krajina pa je, po drugi strani, krajinskemu arhitektu predmet dela in navdiha. Navdih je gotovo tudi tisti, ki druži fotografe krajinske arhitekte z drugimi opazovalci in fotografi krajine, ki so se odzvali na natečaj Društva krajinskih arhitektov Slovenije," so zapisali organizatorji ob razstavi.