Komisija v sestavi Jernej Kraigher, Ina Šuklje Erjavec, Jadranka Grmek, Andrej Hrausky in Matjaž Bolčina je letos izbirala med 35 prispelimi predlogi.
Plečnikovo nagrado sta prejela Jurij Kobe in Rok Žnidaršič za obnovo Lutkovnega gledališča v Mariboru. Po mnenju žirije je projekt dragocen dokaz, »da je mogoče že odpisane objekte prenoviti in jih napolniti z novo vsebino, da je torej možno sožitje tradicije z modernim, ne da bi bil pri takšnem kompromisu kdo prikrajšan.«
Sklad arhitekta Jožeta Plečnika, ki podeljuje odličja, je podelil še štiri Plečnikove medalje in študentsko Plečnikovo priznanje. Plečnikove medalje za uspešno realizacijo so prejeli Rok Jereb in Blaž Budja za Športno dvorano v Stopičah, Aleš Prinčič za Stanovanjsko hišo Fabro v Vidmu ter Sandra Banfi Škrbec, Miha Kajzelj, Iztok Kavčič in Iztok Lemajič za projekt Krajinska arhitekturna ureditev veslaškega centra in ciljne regatne arene z novim sodniškim stolpom na Bledu. Za doprinos k splošni arhitekturni kulturi pa sta Plečnikovo medaljo prejeli še Ana Struna Bregar in Kristina Dešman za akcijo Odprte hiše Slovenije.
Študentsko Plečnikovo priznanje pa je prejela skupina študentov arhitekture FA UL, ki jo sestavljajo Louis Barçon, Domen Fučka, Miha Fujs, Mojca Gabrič, Blaz Goričan, Sergej Grabnar, Mina Hiršman, Jošt Hren, Andraž Intihar, Jure Kolenc, Samo Kralj, Tomaz Lešnjak, Nina Majoranc, Alenka Mehle, Primož Pavšič, Matej Perčič, Urban Petranovič, Miha Prosen, Žiga Rošer, Anja Šuler, Nina Vidič Ivančič za objekt Šola za prihodnost v JAR.
Žirija si je letos zadala nalogo, da opozori na najkvalitetnejše arhitekturne rešitve preteklega obdobja, so zapisali v obrazložitvi. Odločili so se, da bodo med prispelimi predlogi nagradili dokončane objekte, ki so vzor in odgovor na vprašanja, s katerimi se kot kulturna družba srečujemo ob reševanju vsakdanjih potreb in oblikovanju urbanega, vaškega ali naravnega prostora ter arhitekture v njem, so pojasnili člani žirije.
Odličja, poimenovana po priznanem slovenskem arhitektu, sicer veljajo za osrednja priznanja slovenskim avtorjem za vrhunske stvaritve na področju arhitekture, urbanizma, krajinske arhitekture ali notranje opreme, nastala v minulih petih letih v Sloveniji ali tujini.