Spodnji del hiše je namenjen bivalnim prostorom, razdeljen pa na štiri dele: dnevno in televizijsko sobo, kuhinjo in jedilnico. Nosilna stena, ki je sredi pritličja hiše, delno zastira pogled na vhodna vrata in vrata v klet, hkrati pa nudi prostor za televizor in osmišlja prostor, odmerjen televizijski sobi.
Glavno vlogo v pritličju hiše imajo knjige, ki so nameščene na po meri narejene knjižne police. Te so zasnovane dinamično na različnih višinah, najvišje police pa so prazne, tako da se lahko mački sprehajata po njih, opazujeta dogajanje v prostoru in skozi mini prehode v tleh splezata v prvo nadstropje. Notranja vrata v pritličju in prvem nadstropju imajo prav tako narejene lopute, skozi katere se lahko maci prosto gibljeta.
Na policah, ki so v notranjosti pobarvane v odtenek melone, pa niso zgolj knjige, ampak tudi umetniška dela. Pogled pritegnejo mini rdeča vrata, vgrajena v belo knjižno steno. Gre za umetniško delo lastnice, in sicer se za mini rdečimi vrati, ki so pobarvane z isto rdečo barvo kot vhodna vrata, skriva model stare dnevne sobe z vso opremo.
Prvo nadstropje hiše je namenjeno spalnicam in studiu za lastnico, v katerem ustvarja. V njem so poleg klasičnih kosov pohištva arhitekti naredili še ustvarjalni kotiček na podestu, namenjen pisanju in razmišljanju. Narejen pa je iz starega recikliranega lesa, ki je ostal v hiši ob prenovi. Studio ima pogled na atrij, izhod pa na majhen balkon.
Polkletni del hiše je namenjen sobi za goste in telovadnici za lastnika. In to je edini del hiše, v katerega mački nimata dostopa.
Stene zadnjega dela hiše, ki se odpira na atrij, so skoraj v celoti steklene. Te skrbijo tudi za naravno svetlobo v hiši.
Marsikateri stari kos pohištva so v hiši obdržali in prenovili, na primer lesena vrata, kljuke, talno oblogo iz borovega lesa. Prav tako so obdržali starinsko vitrino, ki so jo vključili med sodobno zasnovane knjižne police. Da gre za prenovljeno staro hišo, so poudarili tudi z izborom barv in barvnimi poudarki po stenah.