Jasno oblikovane želje naročnice, pri kateri se je prehod med upokojence ujel s preselitvijo v prenovljeno stanovanje, so bile naravnane v sodobnost, tako glede tehničnih rešitev kot oblikovanja interierja. Želela si je dom z dovolj prostora za shranjevanje in nemoteno gibanje med štirimi stenami. Odprtost in povezanost prostorov je po besedah arhitektke Ajde Kolenbrand Judež iz biroja Celovito vplivala tudi na oblikovanje opreme, ki je skoraj v celoti izdelana po meri.
Domačnost in toplino so dosegli s toplimi barvnimi poudarki, ki dopolnjujejo svetlo sivo in belo opremo, predvsem z odtenkom terakote in zlato rumeno. Osebno noto lastnice, ki namerava v 80 kvadratnih metrov velikem stanovanju prebivati sama, pa so ohranili z nekaj starimi kosi opreme, ki so spomin na starše.
Stanovanje je bilo pred prenovo razdeljeno na več manjših prostorov: dnevno sobo, kuhinjo z jedilnico, kabinet, shrambo, WC, kopalnico, spalnico, dodatno sobo, balkon in ozek zavit hodnik, ki je povezoval vse te prostore. Po arhitektkinih besedah je konstrukcija stavbe omogočala posege v predelne stene, s katerimi so dosegli odprt in funkcionalen tloris. Odstranili so predelne stene med kuhinjo in dnevno sobo ter med spalnico in dodatno sobo, kar je omogočilo ustvarjanje odprtega bivalnega prostora in večje spalnice z garderobo in velnesom. Ker ni več zavitega hodnika, so prostori bolj pretočni in povezani.
Zaradi nove organizacije tlorisa in dotrajanosti sta bila stavbno pohištvo in oprema stanovanja potrebna zamenjave. Obnovili so električno, vodovodno in kanalizacijsko napeljavo, zamenjali tlake in talne obloge, stara okna in vhodna vrata pa so nadomestila nova, ki zagotavljajo boljšo toplotno in zvočno izolacijo ter večjo varnost. Povsem so prenovili toaletne prostore, poleg tega so na zunanjih stenah izvedli manjše preboje za vgradnjo lokalnega prezračevanja in klimatske naprave.
Dnevni del stanovanja je tako kot prej obrnjen proti jugozahodu, zasebnejši s spalnico pa na severovzhod. Odstranitev zavitega hodnika je omogočila boljšo izrabo površine in pripomogla k občutku zračnosti.
Prej ločeni kuhinja in dnevna soba sta po prenovi združeni v en odprt bivalni prostor, kar je omogočilo naravno osvetljenost tega dela stanovanja. Mednju so umestili kuhinjski otok, ki deluje kot osrednja točka in omogoča druženje med pripravo hrane in sproščanjem. Posebnost je sedežna garnitura, katere »hrbtna stran« je klop za jedilno mizo. Ta izvirno poveže dnevno sobo z jedilnico in hkrati služi kot dodatno ležišče za goste.
Iz nekdanje spalnice, sobe in kopalnice je nastal enoten prostor, ki združuje funkcije spalnice, garderobe, knjižnice, kopalnice in velnesa ter omogoča lastnici, da ima vse, kar potrebuje za sprostitev in počitek, na enem mestu. Hkrati pa ta del stanovanja ni več namenjen le spanju, temveč je v uporabi tudi za dnevne aktivnosti. Večnamenski svetlo siv kubus, v katerem kraljuje postelja na podestu, z znižanim »stropom« povečuje občutek intimnosti, skozi steno iz mlečnega stekla za vzglavjem pa nežno presevajo izbrano oblikovani detajli na umivalnem pultu.
Interier so oblikovali tako, da so vanj umestili nekaj ohranjenih kosov iz prejšnjega stanovanja, ki imajo za lastnico dragoceno sentimentalno vrednost. Gobeline, ki jih je izdelala njena mama, so skrbno restavrirali in sešili v veliko krpanko, ki krasi steno v dnevnem prostoru. Enega od okvirjev, v katerih so bili gobelini, so uporabili za dekorativni poudarek na ogledalu v predsobi. V njem se ogleduje še obnovljeni lestenec iz stare dnevne sobe, ki daje vhodnemu prostoru pridih elegance. V stanovanju se je našel prostor tudi za staro masivno leseno omarico in šivalni stroj, ki zdaj definira šivalni kotiček v utilitiju.
Za talno oblogo glavnih prostorov so izbrali hrastov parket, ki vnaša občutek topline in domačnosti. Pohištvo je svetlih sivih in belih odtenkov, da stanovanje deluje svetlejše in bolj zračno. V sanitarnih prostorih so uporabili vodoodporno mikrocementno talno in stensko oblogo v odtenku terakote, ki je tako praktična kot tudi estetska izbira. Zemeljska barva nosi v sebi pridih ženskosti.