Drugi način, s katerim se vonj močneje razširi bo po prostoru je, da mešanico zlijete v ponev in jo počasi segrevate na štedilniku, vendar bodite previdni, da vam voda ne povre.
Bolj praktičen in uporaben je fondi. Če ga imate doma, ga napolnite s svojo najljubšo mešanico in ga postavite tja, kamor želite. Tako boste dobili lep okras in neizčrpen izvor vonjav.
Sadni vonji
Med sadjem imajo najmočnejši vonj pomaranče, limone in limete. Na krhlje narezana pomaranča se lepo ujame s cimetovimi palčkami in žlico klinčkov, če imate brusnice, lahko dodate še za pest ali dve teh. Lep sladek vonj bodo pomarančni krhlji oddajali tudi v kombinaciji z ingverjem in mandljevim ekstratom.
Limona bo lepo dišala z vejico rožmarina in žlico vanilije, limeta pa s timijanom, meto in ekstratom vanilije. Slednjega lahko v vodo nakapljate tudi samega ali ga pomešate z mandljevim oljem.
Narezanemu jabolku v kozarcu dodajte kakšni dve žlici klinčkov, limonino lupino, nekaj cimetovih palčk in dve žlici muškatnih oreščkov, vendar jim morate z ribanjem prej odstraniti ovojnico, da bodo oddajali vonj.
Zelišča in začimbe
V posodo lahko zložite tudi vejice bora ali cedre. Dodate jim muškatne oreščke in nekaj listov lovora, lahko pa tudi nekaj cimetovih palčk, po pest klinčkov in muškatnih oreščkov, kakšno vejico rožmarina in jojobino olje.
Poigrate se lahko tudi s sivko v kombinaciji s cimetom, kardemonom, klinčki in muškatnim oreščkom.
Eterična olja
Če za nič od tega nimate časa, prižgite običajno sobno svečo. Ko zagori toliko, da se vosek okoli vžigalne vrvice stopi, k njej kapnite kapljico dišečega eteričnega olja. Tako boste dobili dišečo svečo z vonjem po svojem okusu.
Če imate kamin, lahko s kapljico eteričnega olja odišavite tudi eno od polen, preden ga vržete na ogenj.
Z eterični olji lahko seveda odišavite tudi vodo in z njo poškropite denimo božično drevo, iglice, ki padejo z njega, pa lahko spravite v bombažno vrečko in z njo odišavite na primer omaro.