Oblazinjeno pohištvo danes ni več namenjeno zgolj počitku, pač pa je vedno bolj pomembna tudi njegova estetska vrednost. Poleg udobja in kakovosti je pri izbiri sedežne garniture ali zofe odločilnega pomena tudi združljivost s preostalo notranjo opremo.
Medtem ko trendi iz tujine narekujejo nenavadne oblike in nove materiale, smo Slovenci še vedno precej zadržani do tovrstnih sedežnih garnitur. Po izkušnjah salonov z notranjo opremo, jih sicer radi preizkusimo v salonu, a nas k nakupu ne pritegnejo. Kljub temu, da se je kakovost materialov v zadnjem desetletju močno izboljšala, smo Slovenci še vedno skeptični do sintetičnih materialov, saj menimo, da so manj kakovostni in raje posegamo po finem usnju in blagu, ki se ne mečka, ugotavljajo prodajalci.
Zahteve kupcev se razlikujejo tudi glede na spol in starost. Ženske večjo pozornost posvečajo obliki in barvi, medtem ko moški stavijo na udobje. Odločilno vlogo pri izbiri oblazinjenega pohištva igra tudi cena – po izkušnjah prodajalcev v salonih mlajše in starejše zanima predvsem cena, medtem ko srednja generacija prisega na kvaliteto in se posledično odloča predvsem za usnje.
Novejši dizajni imajo sicer večjo estetsko vrednost in lahko zanimivo popestrijo prostor, a pogosto niso najbolj udobni. Moderne linije so navadno nizke in imajo globlja sedala, kar pomeni, da so primernejše za poležavanje, medtem ko so klasične garniture z višjimi naslonjali in plitkejšimi sedali udobnejše za sedenje.