Glavna inspiracija za kolekcijo sta nemška oblikovalca Yasmine Graf, ki ustvarja pod svojo blagovno znamko PYG® in Fabien Seibert, ki si je nadel ime Sülzkotlett®, našla v vse pogostejših duševnih boleznih. Oblikovalca sta združila oblikovanje in družbeni problem, ki pa je mnogokrat pometen pod preprogo ali pa obravnavan vsakdanje, a vsekakor ni zanemarljiv. Za to tematiko sta se odločila, ker število duševnih bolezni v svetu narašča – v zadnjih desetih letih bi naj število naraslo za 76 odstotkov –, poleg tega pa je družba zaskrbljujoče naklonjena uporabi antidepresivov in psihotikom, predvsem v ZDA, kjer je dostop in uporaba najbolj razširjena.
Ob raziskovanju te tematike sta pričela razmišljati, kako bi bilo, če bi na okolico vplivala čustva in počutje ljudi ter ustvarila njuno predstavo o pohištvu in vsakdanjih predmetih, ki pričnejo vsrkavati in prevzemati duševne bolezni, ki jih imajo njihovi lastniki. Kolekcijo, ki je nekakšna zabrisana meja med oblikovanjem in umetnostjo, sestavlja šest kosov pohištva. Omara in predalnik z razcepljeno osebnostjo je izražena v predalih, ki se odpirajo z obeh strani ter dvema različnima stiloma, na vsaki strani pohištva eden in ki se lahko po želji ali počutju obrne in zamenja.
Depresijo sta izrazila s pomočjo stoječe svetilke, ki je usločena skoraj do tal, ozka postelja, ki se uporablja kot klop, pa izraža anoreksijo. V kolekciji sta tudi dva stola, prvi upodablja hiperaktivnost, pri čemer je ena noga stola krajša kot ostale in omogoča nenehno pozibavanje na stolu, drugi pa je stol z zarezami na ročajih, ki izraža psihično motnjo, pri kateri si bolniki režejo kožo, najpogosteje roke.