Rumena barva je najbliže sončni svetlobi, zato na nas deluje spodbudno. Kar spomnite se, kako ste dobre volje, ko sije sonce! Zato ni nenavadno, če jo želimo imeti tudi v svojem domu. Prostor, odet v rumene odtenke, je bolj svetel, topel in živahnejši. Z rumeno barvo lahko poživimo zelo temno, slabo osvetljeno ali zelo majhno sobo.
Rumeno barvo lahko kombiniramo s skoraj vsemi barvami. Lepo se poda k beli in sivi barvi ter naravnemu lesu. Seveda jo lahko damo v družbo tudi živahnejših odtenkov, na primer oranžnega, zelenega, rdečega, modrega, pa tudi vijoličastega, vendar v majhnih količinah in v obliki dodatkov za dom.
Različne teorije vpliva barv na naše počutje pravijo, da bomo z rumeno spo
dbudili veselo razpoloženje, saj naj bi nam pomagala prebroditi trenutke nezadovoljstva, pesimizma in skrbi. Prav tako naj bi pozitivno vplivala na odnose z drugimi ljudmi. Po tej teoriji poživlja naše možgane, zato je rumena barva dobrodošla v delovnem prostoru ali študijski sobi. Prav tako jo lahko umestite v otroško sobo, v jedilnico in kuhinjo.
Oblikovalci jo imajo kar radi. Saj jo najdemo tako pri dekorativnih tkaninah, svetilih kot tudi pohištvu, na primer zofe, oblečene v rumeno tkanino, so prava paša za oči. Skoraj vedno je rumena na voljo tudi pri stolih in počivalnikih. Zanimivo lahko poživlja tudi knjižno omaro. Tudi rumena preproga v svetlem naravnem ambientu bo imela dober učinek. Poleg sten v nežno rumeni je v dnevni sobi lahko v tej barvi tudi sedežna ali počivalnik. Vedno pa lahko na sedežno garnituro namestimo rumene okrasne blazine, saj se podajo skoraj k vsem odtenkom. V spalnico naj bi rumene barve vnesli v majhnih količinah, le za poživitev in poudarek, kot je rumen vzorec na posteljnini.