"Srce, srčece, srček ... si ti. Oblika, ki s tako malo sredstvi pove tako veliko. Zato je srce že dolgo najbolj uporabljan dekorativni element v evropski in slovenski ljudski arhitekturi ter oblačilni kulturi," pravi arhitekta Eva Štrukelj, ki skupaj z Ignaciom Lopezom Solom ustvarja uporabne lesene pripomočke in dodatke za dom pod blagovno znamko LesnaVesna. Med motivi, ki so se znašli na njunih izdelkih, je tudi srce, upodobila sta ga v kolekciji rezalnih desk in servirnih krožnikov iz bukovega lesa z imenom Moje srčece.
Omenjeno obliko je že v prejšnjem stoletju izkoristil Verner Panton, oblikovalska ikona, ko je silhueto srca izbral za naslonjalo stola Heart Cone, ki je nastal leta 1959. Pri podjetju Vitra ga v različnih barvah, med katerimi je seveda tudi rdeča, izdelujejo še danes.
Modna oblikovalka Agatha Ruiz de la Prada, ki jo poznamo po barvitih oblačilih in torbicah, je srce vključila v vrtno pohištvo, ki ga je oblikovala za španskega proizvajalca plastičnega pohištva Vondom.
Tabure v obliki srca iz masivnega lesa cedre je nastal pri italijanskem proizvajalcu Riva 1920 s pomenljivim imenom One Love. Predstavlja izčiščen oblikovalski kos, ob katerem pride do izraza vsa lepota lesa.
Srčke pogosto uporabljajo za popestritev tkanin, posteljnine, okrasnih blazin in tudi keramike ter porcelana. V lesenih izvedbah so srčki nepogrešljiva dekoracija domov z rustikalnim pridihom.