Pranje perila je nekakšno nujno zlo, ki se mu nikakor ne moremo izogniti. Kljub temu da bi z njim vsak teden radi čim prej opravili, pa si vseeno želimo, da so naša oblačila temeljito oprana, dišeča in kar se da ohranjena. Pri pranju perila moramo biti še posebej previdni, ko imamo opravka z občutljivimi tkaninami, tudi sicer pa je dobro, da si vsakič, preden oblačila zatlačimo v boben, vzamemo nekaj minut za njihovo predpripravo.
Da bi bilo možnosti, da gre v stroju kaj narobe, čim manj, zato danes spodaj naštevamo pet malenkosti, ki jih je treba narediti, preden oblačila romajo v pralni stroj. Tako bodo obstojna dlje, hvaležni pa si boste tudi vi sami.
Kadar perete puloverje in jopice, bodite pozorni na to, da slednjim vedno zapnete zadrgo. Če bodo te odpete, se bodo namreč drgnile ob druge tkanine, kar jih lahko poškoduje in jim skrajša življenjsko dobo. Prav tako se bodo zadrge med pranjem zaletavale v stene bobna in hitro se lahko zgodi, da se skrivi ali zatakne kakšen zobček.
Hlače, trenirke, kavbojke ... Preden jih zatlačite v stroj, iz njih vedno potegnite žepe, da bodo štrleli ven. Tudi v žepih se namreč nabere umazanija in le na ta način se bodo hlače temeljito oprale.
Med pranjem se oblačila drgnejo med seboj, premikajo in nasploh plešejo sem in tja po bobnu. Pri tem se vrvice, ki so velikokrat napeljane čez kapuce ali pasove oblačil, rade izmuznejo s svojega mesta in gredo po svoje. S ponovnim napeljevanjem lahko izgubite kar nekaj živcev in časa. Lahko pa se mu izognete, če vrvice pred pranjem vedno zavežete.
Nogavice si včasih sezujemo precej nerodno in jih zavihane in zafecljane vržemo v koš za perilo. V takšnem stanju se v stroju ne bodo dobro oprale, zato je pomembno, da jih obrnemo, preden romajo v boben.
Prav tako pa svetujemo, da obrnete tudi bombažne majice. Sploh, če so te na zunanji strani potiskane ali imajo vezenino. Na ta način boste preprečili, da bi se slednje hitro uničile in obrabile.