Če ste bili prepričani, da boste z večjo količino pralnega praška prišli do bolj čistega perila, se motite, vztrajajo pri spletni reviji Hunker. Prevelika količina praška pomeni zgolj, da bo ostal na perilu. Če dodate premalo praška, pa se ne boste znebili vseh madežev. V roke vzemite navodila za uporabo pralnega stroja in dobro preglejte tudi navodila na embalaži pralnega praška. Za optimalno oprano perilo morate dodati ravno pravo količino čistilnega sredstva.
Če v boben spravite preveliko količino perila, se ne bo dobro opralo – preobremenili pa boste tudi motor. Pri polnjenju bobna velja pravilo, da ga lahko napolnite samo dve tretjini. Na takšen način boste podaljšali življenjsko dobo stroju in zadovoljno kimali ob čistem perilu.
PREBERITE ŠE: Kako dolgo lahko mokro perilo pustimo v stroju?
Bolj kot ločevanje perila na temne, svetle in pisane barve je pomembno, pri kakšni temperaturi ga perete. Ker se nekatera oblačila pri višjih temperaturah lahko skrčijo, druga pa se pri nižjih ne operejo dobro, je najboljše, da perilo ločimo glede na temperaturo, pri kateri ga moramo prati. Šele nato kupe perila ločimo še po barvah.
PREBERITE ŠE: Zakaj oprano perilo smrdi?
Če perilu dodajate preveč belila, boste hitreje poškodovali vlakna v tkanini. Namesto belila za odstranjevanje madežev raje uporabite sok limone.
Za ohlapna oblačila ste krivi sami, vztrajajo pri Hukerju. Če perete hlače, jopice in srajce, jih morate prej zapeti oziroma zadrgniti. Najlažje je, če boste gumbe in zadrge zapeli in zadrgnili takoj, ko boste kakšen kos oblačila odnesli v koš za umazano perilo.
Če boste vrata na pralnem stroju in dozirno posodo prehitro zaprli, bodo vaša oblačila imela neprijeten vonj, v stroju pa se bo nabirala plesen. Med pranji pustite vrata odprta toliko časa, da se boben in dozirna posoda prezračita in posušita.
Tudi svojemu pralnemu stroju morate privoščiti temeljito čiščenje. Če ne perete pogosto na najvišji temperaturi, vsaj enkrat na mesec zaženite prazen stroj in namesto pralnega praška v dozirno posodo dodajte skodelico alkoholnega kisa.
PREBERITE ŠE: Kolikokrat lahko oblečemo isto oblačilo