Zdaj v stanovanju razmeroma velik del površine zavzemata predprostora, ki ju zaradi oblike ni mogoče dobro izkoristiti, zato je to izgubljena površina. Tudi kuhinja z jedilnico je načrtovana tako, da deluje precej utesnjeno in nezračno.
V predlagani rešitvi obdržimo delitev stanovanja na spalne in dnevne prostore, ki jo narekuje položaj nosilne stene. Taka delitev je zelo prijetna, saj omogoča skupno preživljanje časa v dnevnem ter mir in zasebnost v nočnem delu stanovanja. V spalni del se dostopa skozi predprostor, ki v novi ureditvi dobi dodatno namembnost, saj se v njem za vrati omare skriva celoten utility s prostorom za pralni in sušilni stroj ter shranjevanje gospodinjskih pripomočkov. Od tod je načrtovan dostop do prostorne kopalnice in ločenega stranišča ter dveh spalnic. Ti sta sicer manjši kot doslej, vendar omogočata bolj funkcionalno razmestitev opreme, tako da je prostora dovolj za veliko posteljo in garderobno omaro.
Bivalni del je neposredno povezan z zračnim predprostorom z veliko garderobno omaro za shranjevanje oblačil in čevljev. Kuhinja in dnevna soba nista ločeni, temveč ustvarjata velik skupen prostor, namenjen druženju. Tudi kabinet je zasnovan kot del tega prostora, saj si pogosto tudi med delom želimo stika z dogajanjem v dnevni sobi in kuhinji. Če potrebujemo v kabinetu popolno zasebnost, se lahko prostora predelita z drsnimi vrati, ki so sicer skrita za knjižnim regalom. Celoten bivalni del je primerno osvetljen. Iz dnevne sobe je mogoč dostop v manjšo ložo, ki lahko s pravilnim izborom opreme postane podaljšek notranjosti ter tako tudi blokovsko stanovanje poveže z naravo.