Kvadratura kopalnice je običajno manjša, kot bi si želeli, zato moramo pred opremljanjem premisliti, kako bomo prostor čim bolje izkoristili in kako se bomo po njem gibali. Morda si želimo kopalno kad, a če bi jo umestili v prostor, bi bilo na ta račun kopalniško pohištvo preveč natlačeno. Ne le izbiro kopalniških elementov, tudi njihovo razporeditev premislimo vnaprej, pred nakupom, da nam bo oprema dobro služila in bo praktično razporejena. Narišimo načrt, kje bo umivalnik, omarica, kabina za prhanje ali kopalna kad, radiator, ogledalo, obešalo za brisače …
Če kopalnica nima okna, z odpiranjem katerega bi poskrbeli za redno prezračevanje, moramo vanjo vključiti dober prezračevalni sistem. Kopalnica je namreč najbolj vlažen prostor, v katerem se lahko hitro razvije plesen, če ne poskrbimo za ustrezno zračenje.
Kopalnico obnavljamo običajno na vsakih 10 ali celo več let, kar pogosto pozabimo, ko izbiramo kopalniško pohištvo in ploščice. Izogibajmo se trenutnim trendom, ki bodo prihodnje leto pozabljeni kot lanski sneg. Odločimo se raje za nevtralne, svetlejše tone in kombinacije, ki se jih ne bomo naveličali v roku nekaj let, poleg tega pa so večno aktualni: bela barva in odtenki krem, peščene ali sive. Barvne poudarke lahko vpeljemo v prostor z dodatki za dom, ki jih po potrebi hitro zamenjamo. Kar se tiče temnih odtenkov: temne barve optično pomanjšajo prostor. Če je vaša kopalnica že tako majhna, bo s temnimi stenami delovala utesnjeno.
Brez omaric in polic za shranjevanje v kopalnici ne gre. Včasih se nam pripeti, da v reviji vidimo čudovito kopalnico, ki ima korito postavljeno na polico, pod katero ni omarice in dobimo občutek, da prostor čudovito diha. Predno bi se odločili za tako ureditev, se moramo vprašati, kam bomo umestili omarice za pripomočke, ki jih vsakodnevno uporabljamo. Čistila že lahko pospravimo v omaro izven kopalnice, vseeno pa vsak dan potrebujemo veliko pripomočkov, ki jih moramo imeti pri roki.