Ker je kopalnica vlažen prostor, se lahko v njej hitro pojavi plesen. Če opazimo plesen ob kopalni kadi ali v kabini za prhanje, jo nemudoma odstranimo, saj je zdravju škodljiva, poleg tega pa se lahko hitro razširi. Bombažne palčke za ušesa pomočimo v belilo za nekaj ur, nato pa z njimi dobro podrgnemo problematične dele kopalnice, kjer se je pojavila plesen. Ker je bombažna palčka majhna, lahko z njo dosežemo tudi težko dostopne dele.
Ker so vsakodnevno v stiku z vodo, se na njih redno nabira vodni kamen, lahko pa tudi plesen. Da bi preprečili njen nastanek, zaveso po vsakem tuširanju raztegnimo, da se čim prej posuši. Če navodila na etiketi dopuščajo, lahko zaveso redno peremo tudi v pralnem stroju. Najbolje, da skupaj z brisačami, ki bodo z mehanskim drgnjenjem pripomogle k čiščenju zavese.
PREBERITE ŠE: TRIK, KAKO POSKRBETI, DA Z VRAT TUŠ KABINE NE BO NIKOLI VEČ TREBA DRGNITI VODNEGA KAMNA
Če imamo v kabini za prhanje stekleno steno, skozi katero je sicer lep pogled na celotno kopalnico, se na steni hitro naberejo ostanki vodnih kapljic. Najbolje je, da vsak dan po prhanju obrišemo kapljice vode s krpo iz mikrovlaken, sicer pa vsaj enkrat tedensko popršimo steno z mešanico limoninega soka ter vode, jo podrgnemo, splaknemo in obrišemo do suhega. Tako bo stena zopet čista in brez sledi o vodnem kamnu.
Obvezno jo vsak teden očistimo s primernim čistilom. Če pa tega že dolgo nismo storili, si lahko pomagamo s Coca-Colo, ki bo raztopila vodni kamen in školjka bo zopet čista.
Vsekakor je ena najbolj nadležnih nevšečnosti v kopalnici vodni kamen, ki se nabira na pipah, stenskih keramičnih ploščicah, umivalniku, tuš kabini in kadi. Zaradi vsakodnevne uporabe kopalnice ne moremo preprečiti nabiranja vodnega kamna, lahko pa ukrepamo in ga redno odstranjujemo. Ena izmed najenostavnejših naravnih metod je uporaba vinskega kisa. Papirnate brisače namočimo v vinski kis, te pa nanesemo na področja, ki jih želimo očistiti. Pustimo delovati vsaj 10 minut; če gre kamen še vedno s težavo stran, pustimo delovati še nadaljnjih 10 minut. Pomagamo si lahko tudi s staro zobno ščetko in z njo podrgnemo na težko dostopnih mestih (okoli pipe, pri odtoku umivalnika, na spodnji strani ročke za prhanje …).
Čistočo najlažje vzdržujemo, če kar sproti vsak dan pobrišemo kapljice ali lužice vode na kopalniškem pohištvu. Tako se bomo izognili nabiranju vodnega kamna, ki ga je sčasoma težje odstraniti. Pa še nekaj: s tem bomo tudi skrajšali čas, ki ga bomo porabili za čiščenje kopalnice enkrat na mesec.