Vrt nam omogoča, da živimo v čim bolj tesnem stiku z naravo in veseli smo, če ga od časa do časa obišče kakšen živalski obiskovalec. Polžev, komarjev in podobnih nadlog si seveda ne želimo, marsikoga pa bo verjetno razveselila kakšna ptica, ki bo spomladi s petjem naznanila prihod toplejših dni, zobala žuželke in nam s podobnimi uslugami lepšala dneve.
Ptice zato pogosto na vrt želimo privabiti z raznimi ptičjimi hišicami ali pa jim hrano z namenom, da bi nas čim večkrat obiskale, strežemo na drugačne načine. Sami pripravljamo lojne pogače, potresamo semena in jih vabimo tudi na kompost. Seveda pa v zameno za prebujanje ob ptičjem petju in preganjanje škodljivcev z vrta ptice pobirajo svoj davek. Povzročajo namreč tudi nekatere nevšečnosti. In prisotnost njihovih iztrebkov na našem vrtnem pohištvu je gotovo ena izmed njih.
Kako ptičje blato najučinkoviteje odstraniti z vrtnega pohištva, sploh, če je leseno? Situacija zna biti zoprna, sploh, ko se je iztrebek že zasušil na površino. A dobra novica je, da se ga lahko znebimo na popolnoma naraven način in ni nobene potrebe, da bi posegali po močnih čistilnih sredstvih. Odstranjevanje bo namreč mačji kašelj s pomočjo dveh tekočin, ki jih imate najverjetneje v shrambi.
Odstranjevanja ptičjih drekcev se namreč lahko lotimo kar z mineralno vodo. Madež polijemo z nekaj žlicami mehurčkaste tekočine in ravno mehurčki bodo kaj hitro razgradili nesnago, ki jo nato le še obrišete z mokro krpo. Mineralna voda bo namreč iztrebek razkrojila in ga sprala s podlage.
Če pa gre res za trdovratno umazanijo (če se poizkušamo čim lepše izraziti in ne iti v podrobnosti), ki jo lahko pusti ptičji obisk, pa priporočamo, da mineralni vodi dodate še žlico ali dve alkoholnega kisa. Na ta način se boste na popolnoma naraven način preprosto znebili ptičjega iztrebka, ne glede na to, koliko časa že zasušen čaka na vrtnih stolih, mizi ali drugem pohištvi vašega vrta.