Tisti, ki nimate sušilnega stroja, dobro veste, kako težko je lahko sušenje perila v mesecih, ko je v zraku visoka vlažnost. Zlasti pozimi je lahko sušenje perila v stanovanju prava nočna mora. Lahko se zgodi, da tudi po dveh dneh perilo še ni povsem suho, vonj perila pa postaja vse bolj neprijeten. Kako učinkovito reši takšne težave? Poiskali smo nekaj nasvetov, ki so vam lahko v pomoč.
PREBERITE ŠE: VLAGA V STANOVANJU: TUDI TO JE LAHKO RAZLOG ZA NJEN POJAV
Če boste perilo oprali in obesili v stanovanju zjutraj, se bo posušilo čez dan, ko je ogrevanje ves čas na višji temperaturi. Ponoči so temperature ogrevanja v stanovanjih nižje ali povedano drugače: ponoči vse do zgodnjih jutranjih ur so radiatorji hladni. Zato se tudi ponoči perilo slabše suši, v stanovanju pa se nabira vlaga.
Prav tako lahko poskusite zmanjšati količino perila za eno pranje. Pralni stroj napolnite do približno dve tretjine. Tako bo perilo bolje oprano in hkrati bo v oblačili ostala manjša količina vode.
Po koncu pranja vključite še dodatno ožemanje, ki bo poskrbelo, da bo v opranem perilu ostalo še nekoliko manj vode. Kako močno centrifugo pri tem izberete je odvisno od vrste perila. Količina vlage, ki ostane v perilu, pa je odvisna tako od moči centrifuge kot tudi od kakovosti ožemanja. Pri 800 vrtljajih na minuto v perilu ostane približno 70 odstotkov vode, pri 1000 vrtljajih približno 60 odstotkov, pri 1400 vrtljajih na minuto pa 50 odstotkov vode.