Če zvečer zmanjka elektrike, najprej pomislimo na sveče. Sij gorečih sveč je res romantičen, a hkrati predstavlja nevarnost, sploh če živimo v gospodinjstvu skupaj z majhnimi otroki ali hišnimi ljubljenčki. Pri uporabi sveč bodimo previdni, pred spanjem jih ugasnimo in pazimo, da se ne prevrnejo. Namesto njih je bolje, če uporabimo električne lanterne, ki delujejo na baterije. Te imamo običajno pospravljene pri opremi za kampiranje.
Čeprav bo pametni telefon eden izmed redkih virov informacij v času izpada elektrike, je bolje, da ga ne uporabljamo za brskanje po raznih družbenih omrežjih. Pomembno je, da je baterija na telefonu čim dlje polna, v primeru, da bi ga potrebovali za klice.
Ko zmanjka elektrike, je smiselno, da iz omrežja izklopimo vse naprave, ki bi jim lahko škodil napetostni sunek. Vsaj eno luč lahko pustite ves čas »prižgano«, da boste vedeli, kdaj se je električna energija vrnila.
Hladilnik bo do štiri ure po izpadu električne energije ohranjal nizko temperaturo v notranjosti. Da bi preprečili kvarjenje hrane, je pomembno, da hladilnik čim manj odpirate.
Zamrzovalnika v času izpada električne energije ne praznite. Če ga boste pustili polnega, bo dalj časa ohranjal nizko temperaturo, kot če ga boste praznili. Zamrznjena hrana v zamrzovalniku, ki ga ne odpiramo, zdrži do 48 ur.
V primeru daljšega izpada elektrike je dobro, da si čim prej naredite malo večjo zalogo sveže vode. Če bi to morali prekuhavati, pa nimate plinskega kuhalnika, bi vam lahko huda predla.
Če imate doma baterijske svetilke, potem je dobro, da imate na zalogi tudi baterije. Priporočljivo je, da imate doma tudi svetilko na ročno polnjenje.