Kitajska
Kitajska je največja proizvajalka vetrne energije na svetu. V 80 vetrnih elektrarnah proizvede približno 45 GW energije. Do leta 2015 namerava proizvodnjo povečali na 100 GW, do leta 2030 pa z vetrno energijo pokrivati vse energetske potrebe. Med pomembnejšimi razlogi za vlaganje v vetrne elektrarne v tej državi so geografska struktura in velike potrebe po energiji, pri tem pa ne zanemarjajo niti malih vetrnih turbin na stolpnicah.
ZDA
Združene države Amerike, ki veljajo za pionirja na področju pridobivanja vetrne energije, v 101 vetrni elektrarni proizvedejo 43 GW energije. Večina vetrnih elektrarn je na kopnem, načrtujejo pa tudi njihovo namestitev na morju. Pohvalijo se lahko tudi z eno največjih vetrnih elektrarn na svetu – Roscoe Wind Farm v zvezni državi Texas s kar 627 vetrnimi turbinami proizvede 781 MW energije in z njo oskrbuje 260 tisoč gospodinjstev v Texasu.
Nemčija
V Nemčiji stoji 21.607 vetrnih turbin, katerih skupna zmogljivost je 28 GW ali devet odstotkov celotne proizvodnje energije v tej evropski državi, ki je hkrati vodilna izvoznca vetrnih turbin. Pohvali se lahko tudi z največjo vetrno turbino na svetu, to je Enercon E-126, ki ima rotor premera 126 metrov, njena zmogljivost pa je 7 MW.
Španija
Španija iz vetra pridobiva 16 odstotkov vse energije, vetrna energija pa je tretji največji vir energije v tej državi, ki je tudi vodilna izvoznica opreme za vetrne elektrarne. Skupna zmogljivost njenih vetrnih elektrarn je 21 GW, večina jih stoji v gorskih regijah, manjše število tudi na morju.
Indija
Vetrne elektrarne v Indiji proizvedejo le 1,6 odstotka celotne proizvodnje energije, njihova skupna zmogljivost pa je 14 GW, kar jo uvršča na peto mesto med največjimi proizvajalkami energije iz vetra. Večina elekrarn stoji na kmetijskih zemljiščih in v gorski regiji. Največja vetrna elektrarna je v Tamil Nadu, večina njenih vetrnih turbin pa je v zasebni lasti podjetij.
Vir: www.ecofriend.com