Z njo učinkovito zmanjšamo toplotne izgube pozimi in toplotne dobitke poleti, zaradi česar rabimo bistveno manj energije za ogrevanje oziroma hlajenje. Šele toplotno izolirani hiši je smiselno prilagoditi ogrevalni sistem, ki dodatno poveča energijsko učinkovitost našega doma.
Če želimo, da bo učinek toplotne izolacije kar najboljši, je treba izbrati primeren toplotnoizolativni material, upoštevati njegovo gostoto in paroprepustnost, izračunati primerno debelino in poskrbeti, da bo vgradnja čim bolj kakovostna, brez toplotnih mostov.
O toplotni izolacije bomo pisali v temi meseca marca. Prvi članek v tiskani izdaji Delaindom prinaša osnovne lastnosti in pomen toplotne izolacije. V naslednjem bomo preverili, kaj na področju izolacije stavb zahteva zdaj že veljavni pravilnik o učinkoviti rabi energije. Tretjo sredo v mesecu boste lahko prebrali, kako zagotoviti kakovostno izvedbo fasadnega sistema in zakaj je združljivost posameznih plasti nujna. Temo meseca bomo nadaljevali z natančnejšo predstavitvijo toplotnih izolacij mineralnega in polistirenskega izvora, ki so še vedno najbolj pogosto uporabljani materiali pri nas in zaključili s podrobnostmi, ki jih je dobro poznati, če se odločate za izolacijo iz organskih in tradicionalnih materialov, kot so celulozam, lesni kosmiči, ovčja volna, konoplja.