Okoljevarstvena dovoljenja za odlaganje komunalnih odpadkov so tako doslej prejela odlagališča Bukovžlak pri Celju, Mala Mežakla pri Jesenicah, Unično pri Hrastniku, Puconci in ljubljansko odlagališče na Barju.
Med večjimi na dovoljenje še vedno čakata tudi odlagališči v Pragerskem in Mislinjski Dobravi, medtem ko so bila na prvi stopnji zavrnjena odlagališča v Stari Gori, Kovorju, Ormožu, Leskovcu, Grosupljem, Globokem pri Trebnjem, Laškem, Jelšanah in Gajkah pri Ptuju. Odlagališči v Muti in Slovenskih Konjicah sta prenehali z obratovanjem, za odlagališče Ostri vrh pri Logatcu pa je bila izdana tudi že sodba upravnega sodišča, ki je tožbo upravljavca zavrnila.
Kot je povedala generalna direktorica direktorata za okolje Barbara Avčin Tržan, nobena lokacija ni dokončno zavržena, a kot pravi, je ta trenutek na ravni države zmogljivosti dovolj. "Res pa je, da se bodo obstoječa odlagališča hitreje zapolnjevala, če ne bo dodatnih pozitivnih odločb, a pričakujemo, da bodo v tem obdobju zgrajeni še načrtovani centri za ravnanje z odpadki, zaradi katerih se bo količina odpadkov bistveno zmanjšala," meni Avčin Tržanova.