Kar 38 odstotkov vseh poti po mestu so Dunajčani lani opravili z javnimi prevoznimi sredstvi. Delež potnikov v osebnih avtomobilih se je v primerjavi z 2018 zmanjšal za štiri odstotke in je znašal 25 odstotkov. Ob tem se je delež pešcev povečal s 26 na 30 odstotkov. Delež kolesarjev v prometu ostaja sedem odstotkov. Že pet let na Dunaju beležijo več prodanih letnih vozovnic za javni promet, kot je v prestolnici registriranih avtomobilov.
PREBERITE ŠE: Na Dunaju bodo vozili električni samovozeči avtobusi
»Dobro delujoč javni promet pomembno prispeva k varovanju podnebja v našem mestu. Kdor se odpove osebnemu avtomobilu in se odloči za javni prevoz, prihrani kar 1,5 tone škodljivega ogljikovega dioksida na leto,“ je povedala mestna ministrica za okolje Ulli Sima.
PREBERITE ŠE: Dunajski semaforji bodo pomagali pri varovanju okolja
V primerjavi z drugimi prebivalci evropskih prestolnic so se Dunajčani izkazali tudi za zelo poštene uporabnike javnega prevoza. Lani so namreč zabeležili le 93.000 slepih potnikov, kar predstavlja 1,9 odstotka vseh potnikov. V Berlinu in Hamburgu ta delež znaša pet, v Parizu pa celo deset odstotkov. Globa za kršitelje na Dunaju znaša 105 evrov.