Leta 2013 smo vgradili biološko čistilno napravo. Prvo leto je delovala dobro, potem pa so se začele težave. V iztočnem prekatu se z dna na površino neprestano dviga mulj, to se pa seveda ne sme dogajati. Težave niso znali rešiti niti za to odgovorni (upravljavci). Prosim za kakršne koli nasvete od ljudi, ki imajo izkušnje z biološkimi čistilnimi napravami.
Vzrok za dvigovanje mulja je mogoče odkriti le, če vemo, kakšen način oziroma tehnologijo čiščenja ima naprava, pravi Tatjana Hafner iz podjetja Prosigma, zato bralcu svetuje, da jim sporoči tip naprave: »Dobro je vedeti, da imamo v Sloveniji približno 50 vrst naprav, ki so na seznamu Zbornice komunalnega gospodarstva in jih je dovoljeno vgrajevati. Čistilne naprave so po načinu in kakovosti delovanja močno razlikujejo, s tem pa sta povezana tudi delovanje naprave in kakovost očiščene vode.
Tudi Ivan Štajdohar iz podjetja Ekokult pravi, da bi morali za natančno opredelitev in rešitev problema vedeti, kakšno čistilno napravo ima bralec, saj so na trgu različne naprave z različnimi tehnologijami delovanja. Glede na njegove dosedanje izkušnje pa so za dvigovanje mulja mogoči naslednji vzroki:
Bralcu zato svetuje, da jih pokliče, da se dogovorijo za ogled naprave in morebitno sanacijo: »Zanimivo pa bi bilo analizirati vzorec vode na iztoku, saj je ob omenjeni težavi s čistilno napravo voda na iztoku kljub temu pogosto zelo dobre kakovosti.«