Kot so spomnili na ministrstvu, se morajo v register pridelovalcev grozdja in vina vpisati vsi, ki obdelujejo 0,05 hektara ali več vinogradov. V register se morajo vpisati tudi tisti, ki obdelujejo manjšo površino, a pridelek tržijo. V register se vpišejo na upravni enoti.
Pridelek grozdja, mošta in vina pa morajo prijaviti vsi vinogradniki in vinarji, ki obdelujejo vsaj 0,1 hektara vinogradov, pa tudi tisti, ki obdelujejo manjšo površino, če pridelke tržijo. Pridelek je treba prijaviti na upravni enoti, in sicer do 20. novembra.
"Pridelovalcem, ki celoten pridelek grozdja oddajo kleti (zadrugi), ni treba prijaviti pridelka grozdja na upravni enoti, če to obvezo v njihovem imenu opravi klet oz. zadruga. Če oddajo le del pridelka, so sami dolžni prijaviti preostali del pridelka. Zavezanci za prijavo pridelka grozdja so tudi tisti pridelovalci, ki prodajo grozdje končnemu porabniku ali v tujino," so poudarili.
Pridelovalci, ki so dolžni prijaviti pridelek grozdja in vina, morajo na upravni enoti tudi vsako leto do 7. septembra prijaviti zaloge vina, ki so jih imeli v kleti na dan 31. julij.