Prvi korak je ta, da redno čistite oziroma negujete kožo in dlako svojega psa, da se izognete kopičenju bakterij, zlasti na mestih, ki so običajno vlažna. Za kopanje uporabite izdelke, namenjene psom, ki vsebujejo nevtralizacijo vonjav. Pomagate si lahko z dodajanjem manjše količine sode bikarbone, ki naj bi razgradila kisline in nevtralizira vonjave.
PREBERITE ŠE: 8 NASVETOV ZA ČISTEJŠO HIŠO S PSOM
Neprijeten vonj boste preprečili tudi s tem, da boste vašega psa, po tem, ko se zmoči, čim prej posušili. Uporabite brisače ali po možnosti sušilnik za lase in poskrbite, da ga bo čim prej suh. Pri uporabi slednjega je pomembno, da ohranjate nizko temperaturo in se ne približujte preblizu koži svojega psa. Med postopkom torej pazite na udobje svojega psa in temperaturo prilagodite, če bo kazal znake neugodja, prav tako ga boste morebiti morali postopoma navajati na hrup sušilca.
Obstaja pa tudi možnost, da svojega psa posušite naravno. Uživajte z njim na svežem zraku in toplih temperaturah, dokler kožušček ne bo suh in ga šele nato pripeljite v notranje prostore.
Včasih se vonj vašega psa že razširi po hiši. Če se to zgodi, bodite pozorni, ali morda vonjave ne prihajajo od mehkih pasjih igrač in njegove posteljnine. Redno jih umivajte in sušite ter poskrbite, da bo vaša hiša dišala po svežem in čistem. Večino mehkih igrač in posteljnine je mogoče oprati v pralnem stroju, vendar vedno preverite oznake, da ne boste naredili več škode kot koristi.
Ko ste poskrbeli za psa, njegove igrače in ležišče, boste morda opazili, da se neprijeten vonj še vedno zadržuje v vašem domu. To pomeni, da boste morali vložiti še nekaj dodatnega truda v reševanje težav. Uporabite čistila, ki razgradijo bakterije in organske spojine, ne da bi pri tem uporabili močne kemikalije ali poškodovali večino površin. Običajno jih je mogoče uporabiti na preprogah, trdih tleh, pohištvu in drugih površinah …
PREBERITE ŠE: KO RAZČESAVATE KOŽUH SVOJEGA PSA, Z DLAKO NAREDITE TO