Faza metulja, ki vzbuja občudovanje s pisano in neponovljivo podobo svojih krhkih kril, je pri teh žuželkah tista, ki jo ljudje najbolj poznajo in pri njih vzbuja največ simpatije. Zato je razstava ena izmed priložnosti, s katerimi želijo v Arboretumu vplivati na negativne predsodke, ki jih ima večina ljudi do žuželk. S podobnim namenom so se odločili pripraviti razstavo najlepših hroščev iz skupine krešičev (od 15. junija in 30. oktobra).
Vodstvo Arboretuma je bube tropskih metuljev naročilo v specilalizirani ustanovi v Veliki Britaniji. Od 250 bub se je do srede maja iz približno stotih že izleglo približno 100 tropskih metuljev kakih desetih različnih vrst. Ker je povprečna življenjska doba metulja le nekaj tednov, bodo morda obiskovalci sredi ali konec poletja v Volčjem Potoku opazovali nekatere druge vrste. Metulji, ki se prosto spreletavajo po rastlinjaku, se hranijo s sokom iz narezanih koščkov grenivk ali z medičino tropskih cvetov.
V pogovoru z avtorji razstave smo izvedeli, da bodo pozneje letošnje poletje v posebnem prostoru razstavili še metulje koprivarje iz družine pisančkov, katerih gosenice se prehranjujejo izključno s koprivami, v naravno okolje parka pa bodo skušali naseliti pavlinčke, ki so se v Sloveniji ohranili le še na Primorskem.
Napovedane skupine se lahko dogovorijo za vodene oglede razstave metuljev. Več informacij o razstavi in kontaktne številke lahko preberete na spletni strani Arboretuma.