Setveni koledar

Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Živali

Vročina greje tudi vodo v tivolskem ribniku

Ribnik v ljubljanskem Tivoliju je zaradi majhnega dotoka sveže vode in velikega vnosa organskih snovi v slabem ekološkem stanju. Poleti se voda v njem segreje do temperature zraka, zaradi česar v njej primanjkuje kisika, to pa lahko povzroči pogin rib.
K. Ž./STA
18. 9. 2017 | 13:13
21. 10. 2024 | 11:32
1:51

Na Mestni občini Ljubljana in v Ribiški družini Barje na podlagi letošnjega izlova tujerodnih vrst rib ugotavljajo, da v ribniku živijo predvsem sončni ostriži in somiči, pa tudi zlate ribice, ki so tujerodne vrste in so jih v ribnik zanesli akvaristi. Poleg tega v ribniku živijo še krapi, ploščiči, rdečeoke, kleni, linji in rdečeperke.

Po sanaciji ribnika leta 2011 so ribe v ribnik vlagali člani Ribiške družine Barje, in sicer predvsem krapa in ščuko. Upravljanje ribjih populacij se sicer izvaja po načrtu upravljanja v ribiškem območju, ki je podlaga za ribogojitveni načrt, poudarjajo na občini.

Ribnik je nastal leta 1880 kot pomembna točka za druženje meščanov. Velik je približno pol hektarja in v vseh teh letih so se v njem nabirale tako naše kot tudi tujerodne vrste rib. Zadeva je tako napredovala, da se je kakovost vode zelo poslabšala in okrnila njeno samočistilno sposobnost. Danes je priljubljen kraj za nezahteven ribolov, katerega se lahko udeležijo tako mladi kot tudi starejši. Posebej zanimiv je lov na krape z lahkimi palicami.

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine